Aký kufor mali autá z minulosti?

Aký kufor mali autá z minulosti?

Sťažnosti, ktoré počúvame v súvislosti so súčasnosťou sú známe, pretože takýto človek rád žije z minulosti. V dnešnej dobe žijeme horšie ako v minulosti príkladom sú: horšie cesty čo je viditeľné, horšie platy čo je naozaj smiešne, vlastne aj menej slobody a ono už ani tie autá nie sú tým, čím bývali kedysi. No nie je to tak? Veru áno je to tak, autá sú čoraz modernejšie a vyspelejšie, ale ak sú také inovatívne viac bude stáť aj oprava takého autíčka. Autá, ktoré sa dnes považujú za veteráni o tom vedia svoje.

zadní světlo

V minulosti boli autá lacnejšie
V minulosti boli autá jednoduché na údržbu a lacné, vydržali všetko, ako ruské tanky, predovšetkým mali väčšie a praktickejšie kufre. Je ľahké z takej obyčajnej nostalgie začať hovoriť nezmysly práve toto je jeden z nich. Ostatné, ako aj všetky ďalšie, ktoré si napíšeme.
V minulosti sa žilo lepšie ako v súčasnosti
V súčasnosti sa hovorí, že kedysi sa na svete žilo lepšie ako teraz. Naše vnímanie reality a minulosti je ovplyvnené našimi vlastnými skúsenosťami, ktoré však nie sú objektívne a ani univerzálne. V minulosti bolo všetko lacnejšie ako napríklad aj autá, ktoré sú dnes strašne predražené a to kôli tomu, že sa stále túnujú aby mali lepší výkon a dizajn a ďalšie aktíva, ktoré by dnešnú populáciu zaujalo. No nájde sa aj také malé percento ľudí, ktorí stavia vždy na retro.

veterán

Porovnanie veľkostí kufrov starších modelov áut
Staršie modely áut veľmi dobre poznáme, ale tento nie práve nepodstatný detail sa stratil v čase. Niektoré údaje nás celkom prekvapia – pozitívne i negatívne. Veď kto by dnes povedal, že taký Žigulák mal objemovo väčší kufor ako napríklad dnešná Škoda Fabia hatchback. Autá sú čoraz viac inteligentnejšie a už v súčasnosti človek nemusí ani riadiť auto, pretože auto Vás zavedie tam kam chcete. Každý má na to svoj osobný názor.

4.5
06