Tesla predstavila SUV modelu Y, ktorý sa rozšíril do populárneho segmentu

Tesla predstavila SUV modelu Y, ktorý sa rozšíril do populárneho segmentu

Zdravie z hangáru-plný dav Tesla zákazníkov, zamestnancov a členov médií privítal modrý model Y, ako sa valil na javisku vedľa automobilových modelov.
 
"Má funkčnosť SUV, ale bude jazdiť ako športové auto," povedal generálny riaditeľ Elon Musk. "Táto vec bude naozaj úzka na rohoch a očakávame, že to bude najbezpečnejšie stredné SUV na svete zďaleka."

tesla
 
Model Y má sedem sedadiel a má panoramatickú sklenenú strechu a 15-palcový (38-centimeter) dotykový displej pre prístup ku všetkým ovládacím prvkom vozidla.
 
Celoelektrické SUV so strednou veľkosťou začne vo výške 39 000 USD pre štandardnú verziu, ktorú spoločnosť uviedla na 370 kilometrov na jedno nabitie. Dlho-range model , ktorý začína na $ 47.000, má dosah až 300 míľ (483 kilometrov) na jedno nabitie – menšom rozsahu, než je model 3.
 
Dvojmotorová verzia modelu Y s pohonom všetkých kolies začína na úrovni 51 000 USD, zatiaľ čo výkonová verzia automobilu, ktorá sa môže pochváliť zrýchlením o 97 km / h za pouhých 3,5 sekundy a maximálnou rýchlosťou do 150 km / h, začína na 60.000 dolárov.
 
Tesla CEO Elon Musk, vpravo, stojí vedľa Modelu Y v dizajnérskom štúdiu Tesla vo štvrtok 14. marca 2019 v Hawthorne, Kalifornia. hotovosti na splácanie masívnych dlhov, ktoré hrozia zvrhnúť spoločnosť Palo Alto v Kalifornii. (AP Foto / Jae C. Hong)
Model Y môže byť Teslovým najdôležitejším produktom, zatiaľ čo sa pokúša expandovať do hlavného prúdu a vytvárať dostatok hotovosti na splatenie masívnych dlhov, ktoré hrozia zvrhnúť spoločnosť Palo Alto v Kalifornii.

dobíjení
 
Tesla dostal obrovskú podporu smerom k zabezpečeniu svojho prežitia s debutom svojho modelu 3 sedan v roku 2017, ale SUV by mohlo mať ešte viac masového odvolania vzhľadom na to, ako sa populárne SUV stali v USA, Európe a Kanade.
 
Podiel amerického trhu pre SUV, crossovery, dodávky a pickupy v januári predstavoval 69 percent, čo je o 48,5 percenta viac ako pred desiatimi rokmi, podľa výskumnej firmy IHS Markit.
 
Ale väčšina SUV stále beží na benzín, takže Tesla sa postará o spotrebiteľov, ktorí hľadajú úplne elektrickú alternatívu. Hlavnou konkurenciou modelu Y na tomto stále sa rozvíjajúcom trhu bude pravdepodobne EQC Mercedes-Benz av menšej miere Jaguar I-Pace, podľa výskumnej firmy LMC Automotive.