Základné pravidlá pre finančnú prosperitu

Základné pravidlá pre finančnú prosperitu

5000 eur mesačne…nad týmto číslom už vaše šťastie nezávisí od peňazí za predpokladu, že tento tok udržujete stabilný.
 
Ako však vygenerovať 5000 eur mesačne a dokonca viac, aby ste sa mohli plne sústrediť na iné veci vo svojom živote?

výpočet

Nedostatok finančného vzdelania je hlavným dôvodom, prečo ľudia nemajú peniaze. Ponúkame vám niekoľko základných pravidiel finančnej prosperity. Vaše bohatstvo závisí len a len od vás. Pravidlá sú usporiadané podľa dôležitosti.
 
Zaplaťte najprv sebe
Toto je ústredným posolstvom knihy „Najbohatší muž v Babylone“ od Georgea Samuela Clasona. Nie veľa ľudí však chápe, čo to vlastne znamená a prečo by mali toto pravidlo rešpektovať. Možno tomu lepšie porozumiete, ak to poviete takto: Zaplaťte najprv svojmu budúcemu Ja. Keď v súčasnosti platíte svojmu budúcemu ja, v skutočnosti platíte svoje súčasné ja, pretože veľmi skoro sa vaše budúce ja stane vašim súčasným ja. Preto v súčasnosti plaťte, aby ste mali peniaze v súčasnosti. Predstavuje to prinajmenšom 10% – 15% z každého príjmu, ktorý dostanete.
 
Monitorujte náklady
Sledujte všetky svoje výdavky. V súčasnej dobe je najlepší a najjednoduchší spôsob využiť na to Excel, kde si môžete zaznamenávať všetky svoje náklady. Takto budete mať všetky svoje výdavky poruke, takže si ich môžete aj rýchlo aktualizovať.
 
banka

Dajte 10% z príjmu preč
Dajte peniaze preč, aby ste ich mohli dostať späť. Dávajte darčeky, aby ste darčeky dostávali. Rovnako je to aj s produktami a službami. Vzdávajte sa peňazí bez emócií. Pretože čo dávate, to dostávate. Je to jednoduchý flow.
 
Investujte
Naučte sa všetko o investíciách, aby ste potom vedeli odhadnúť dopad. Mali by ste vedieť, ako peniaze doslova rastú, keď ich investujete dlhodobo. Zvážiť by ste mali aj hroziace riziká a počítať s tým, že o niečo môžete aj prísť.
 
Sledujte čistý zisk
Raz mesačne si urobte sumár čistých ziskov. Vypočítate to ako aktíva mínus pasíva. Alebo je to možné vypočítať ako rozdiel medzi aktuálnou hodnotou vecí, ktoré vlastníte mínus vaše dlhy.

4.4
05