Aby pekne papkali

Aby pekne papkali

Rovnako ako pri deťoch, sa môžeme aj pri psoch stretnúť s tým, že nechcú jesť. Vo väčšine prípadov, iba skúšajú našu pevnú vôľu. Niektorí jedinci, budú hladovať pokojne i niekoľko dní, len aby dosiahli to čo chcú. Teda niečo iné, šťavnatejšie, chutnejšie, či voňavejšie. To, čo bude náš pes ochotný konzumovať závisí najmä od nášho prístupu a výchovy.

pejsek
 
Základom je pevná vôľa. Ak raz povolíte, musíte sa zmieriť s tým, že obyčajné granuly váš pes jesť nebude. Dôležité je, aby ste začali už od maličkého šteniatka. Zaobstarajte si samozrejme kvalitné krmivo. Najmä tie lacné zo supermarketov, bývajú naozaj nekonzumovateľné, takže sa svojmu chlpáčovi nemôžete čudovať. Taktiež nie je dobré, aby ste z materského mlieka, prešli rovno na suchú potravu. Začnite kapsičkami, konzervami, či vareným mäskom.
 
Ak ste sa rozhodli, že základ jedálnička budú tvoriť spomínané granuly, začnite na nich svojho psa privykať postupne. Najprv mu do konzervy pridajte ba zopár kúskov. Tento pomer postupne meňte naopak. Teda viac granúl a menej mäsa. Pestrá strava je u psov dôležitá rovnako ako u nás ľudí. preto je dobré, ak svojho miláčika naučíte jesť i zeleninu, či ovocie. Opäť je potrebné začať už od malička. Sem tam do misky prihoďte kúsok uhorky, šalátu, alebo jablka. Množstvo by malo byť skôr symbolické a nie tvoriť základ večere.

štěně
 
Niekedy sa môžeme stretnúť so situáciou, že dospelý pes začne odmietať krmivo, ktorým ho kŕmite už dlhšiu dobu. V prvom rade skúste zmeniť značku. je možné, že mu nevyhovujú niektoré jeho zložky. Vyskúšať môžete i rovnaký postup ako pri šteniatku. Do misky pridajte niečo, čo urobí kŕmnu dávku atraktívnejšou. Lyžička konzervy, kúsok mäsa, alebo pokojne i jeden plátok šunky, či syra. Dobrou možnosťou sú i mäsové vývary. Tými môžete granuly zalievať i pravidelne. Nie sú cenovo nákladné, psovi dodajú potrebné tuky i bielkoviny a potrava bude chutnejšia. Ak by tieto problémy pretrvávali dlhšie, určite navštívte veterinára. Problém totiž nemusí byť iba v rozmaznanosti.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.