Ako dovolenkujú Slováci a koľko sú ochotní minúť? Tretina zostáva doma

Ako dovolenkujú Slováci a koľko sú ochotní minúť? Tretina zostáva doma

Napríklad takí obyvatelia Fínska si na dovolenku pravidelne odkladajú v priemere 10 % zo svojho príjmu, nakoľko práve dovolenka je pre nich takmer pravidlom a chvíľou, ktorej takmer každý Fín venuje svoju pozornosť. Konkrétne až 91 % fínskeho obyvateľstva strávi minimálne jednu noc v roku na dovolenke. Z celkového hľadiska síce  uprednostňujú kratšie pobyty (3-4 noci, ale zato cca 7-8 krát do roka.

pláž

Ako je na tom s dovolenkovaním Slovensko?
Podstatne biednejšie a k hlavnému, možno jedinému dôvodu sa radí malý príjem jeho obyvateľov v porovnaní s cenami dovoleniek či ubytovania v zahraničí.
Veľa priemerných Slovákov vám však povie, že sú radi, ak zo svojho príjmu stihnú uhradiť viaceré poplatky za svoje bývanie, dovolenka v zahraničí a prespávanie po hoteloch sú tak v ich záujmoch druhoradé. Pojem dovolenka tak pre mnohých krajanov predstavuje maximálne výlet po tuzemských pamiatkach, mestách, či po našej povestne krásnej prírode. Údajne až tretina Slovákov toto leto dovolenku v pravom zmysle slova ignorovalo. Uspokojili sa s oddychom doma a prechádzkami po svojich, poprípade okolitých mestách či obciach. Táto prázdninová „apatia“ sa však týka celkovo až 40 % obyvateľov EÚ, ktorí sa uspokoja s pobytom vo svojej vlastnej krajine a dôvodom ich dovolenkovej „apatie“ je i fakt, že si pravidelné pobyty v zahraničí skrátka nemôžu z finančného hľadiska dovoliť.

moře

Maximálne 55 eur za noc a pre 2 osoby
A tí Slováci, ktorí si dané príležitosti nechcú nechať ujsť, údajne za jednu dovolenkovú noc utratia v priemere 55 eur. Cena sa tak viaže i k ubytovaniam po Slovensku, respektíve toto je priemerná čiastka, akú sú údajne ochotní Slováci zaplatiť za jednu noc, v mnohých prípadoch sa spomenutá suma viaže k požiadavkám na ubytovanie pre dve osoby. Na výlety celkovo minú ročne cca 1000 – 1 500 eur.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.