Ako prejsť na zdraví životný štýl a neodopierať si radosť

Ako prejsť na zdraví životný štýl a neodopierať si radosť

Človek dosiahne svoje zdravie rovnováhou vo všetkých sférach svojho života.
·         Ostré odmietnutie zvykov je stresom pre organizmus, ktorý sa následne môže veľmi zhoršiť. Preto odborníci radia pomaly a  hladko, krok za krokom, zmeniť svoje návyky.

víno

·         Napríklad, ak máte veľmi rád kávu a pijete viac ako 5 šálok denne, nemusíte „odhodiť“ kávu zo svojho života úplne. Najskôr si uvedomte prípustnú úroveň kávy denne a všetko, čo je nadbytočné – nahraďte inými vecami, ktoré Vám chutia. Môže to byť čerstvá alebo ovocná voda, alebo niečo iné. Postupne si zvyknete piť toľko kávy, koľko vám neublíži ale potešenie zostane.
·         Stres je hlavným nepriateľom človeka, ktorý žije v 21. storočí. Ak chcete viesť skutočne zdravý životný štýl, musíte zmeniť svoj postoj k stresu. Nie, nemôžete sa ho zbaviť. Ale reagovať tak, aby ste nezničili seba – môžete sa naučiť ho aspoň z určitej časti ovládať. Odborníci odporúčajú naučiť sa meditovať, začať behať alebo ísť do telocvične, poriadne sa z toho stresu vypotiť.

·         Keď sa Vám podarí znížiť dopad stresu na vaše telo, začnete chápať, aké to prináša výhody. Koniec koncov, väčšina zlých návykov, ktoré má každá moderná osoba, je spôsobená práve stresmi.

džus

·         V stravovaní by ste si mali urobiť taktiež poriadok. Mali by ste počas dňa zjesť najmenej päť porcií ovocia a zeleniny denne. Nezabudnite na proteín, ktorý sa najlepšie získava zo šošovice a rýb. Sacharidy sa najlepšie získavajú z celých zŕn, ako je celozrnný chlieb a hnedá ryža. Sladké by ste bohužiaľ mali znížiť na minimum a úplne opustiť používanie sladkých nápojov. Mliečne výrobky by ste mali vyberať s nízkym obsahom tuku, bez cukru a bez chuti. Soľ – nie viac ako 6 gramov denne. Alkohol – maximálne jeden pohár dobrého vína niekoľkokrát týždenne. Nie zas každý deň. Odporúčajú sa tiež ďalšie produkty s poly nenasýtenými tukmi, napríklad avokádo, olivový olej, orechy, mastné červené ryby a semená.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.