Ako sa dnes čítajú knihy? Digitálne a cez prenosné zariadenia, pridáte sa?

Ako sa dnes čítajú knihy? Digitálne a cez prenosné zariadenia, pridáte sa?

Je pozoruhodné vidieť, ako všetko okolo nás chytá digitálnu podobu. Naši rodičia a učitelia nám zvykli vravieť, ako sa ich generácia dokázala zabaviť dobrou knižkou a my vraj len hlúpneme pri modernej elektronike. Z istého pohľadu mali pravdu, no zaujímalo by ma, čo by tvrdili dnes, kedy sa už aj knihy menia na tzv. e-knihy, čiže text zobrazený v digitálnej podobe.

ebook

Pravdepodobne by zastávali názor, že text zobrazený v mobile nám tú správnu atmosféru z čítania nedopraje. A opäť by možno mali pravdu, ale určite sa viacerí zhodneme na tom, že digitálny formát e-kníh a elektronické prenosné zariadenia majú aj svoje nenahraditeľné plusy. E-knihu môžeme čítať prakticky kdekoľvek, nakoľko sa jedná o virtuálny text uložený v našom mobile, tablete alebo čítačke kníh. Možno sa teraz pýtate, aké výhody má čítačka kníh?

Mobilné zariadenie a tablet nám predsa doprajú stovky funkcií, medzi ktoré patrí aj načítanie a zobrazenie e-kníh. Tak prečo kupovať čítačku kníh?
No, hlavne z jedného prostého dôvodu, ktorý v podstate vyplýva z toho, čo som práve napísal. Vo svojom mobile alebo tablete máme množstvo aplikácií, aké nás neustále rozptyľujú a je možné, že čítanie e-knihy tak budeme stále odkladať, naša pozornosť sa bude uberať rôznymi inými smermi, na čítanie sa navyše nebudeme môcť sústrediť. Výrobok v podobe čítačky kníh je však určený na- čítanie. To je jej hlavná priorita a pokiaľ budeme mať uložený textový obsah práve v tomto prenosnom zariadení, môžeme sa dokonale sústrediť na jednu aktivitu- čítanie. Nič iné nás rozptyľovať nebude. Ide o zariadenie pre tých, čo dokážu pochopiť pointu a atmosféru čítania, no zároveň chcú ísť s dobou a využiť praktické možnosti modernej technológie.

knihovna

Do jednej prenosnej čítačky sa v niektorých prípadoch zmestí napríklad až 2000 knižných titulov, ktoré môžeme mať týmto spôsobom stále so sebou a uložené na bezpečnom mieste, takisto nehrozí poškodenie vizuálnej stránky tak, ako sme boli zvyknutí v ich papierovej podobe. E-knihy sú navyše oproti papierovému originálu o niečo lacnejšie a ich kúpa efektívnejšia a rýchlejšia, nemusíte čakať kuriéra.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.