Ako vyplniť deťom čas cez prázdniny

Ako vyplniť deťom čas cez prázdniny

Dieťa zamestnané povinnosťami nemá čas na hlúposti. Toto musí mať na pamäti veru každý jeden zodpovedný rodič.
Čo teda vymyslieť?-

prázdniny

  • Presunúť zodpovednosť na starých rodičov. Ak máme to šťastie že ich máme na dôchodku a v zdravotnom stave vhodnom na opateru detí, potom máme časť prázdnin vyriešený. Potešia sa starý rodičia aj deti. Z akéhosi zvláštneho dôvodu sa tieto úplne rozdielne generácie majú radi. Asi majú spoločného nepriateľa- rodičov- hovoria zlé jazyky. Pravda je ale taká, že naši starí rodičia majú zlatú trpezlivosť a už presne vedia čo je v živote dôležité. Venujú sa vnúčatkám s láskou a s trpezlivosťou.
  • Dať deti do tábora. Môže to byť aj tematický zameraný tábor. Na zlepšenie jazykových schopnosti, alebo iba celkom obyčajný tábor, kde sa stretnú deti s rovesníkmi a zažijú spolu kopec zábavy. Táto forma nám ale vyrieši iba časť prázdnin. Zaiste by nebolo ani pre dieťa vhodné keby počas celých prázdnin putovalo z tábora do tábora. Dnes je veľký výbor táborov s ubytovaním aj denných, kedy dieťa prichádza popoludní domov.
  • Prázdniny sú aj o utužovaní vzťahov v samotnej rodine. Naplánujme si teda aspoň časť prázdnin tak, aby sme ich prežili spolu ako rodina. Nemusíme ísť k moru, možno stačí zmeniť prostredie a ísť do hôr. Aj na Slovensku je prekrásne. Dozvieme sa na potulkách prírodou o svojom dieťati ďaleko viac ako si myslíme. Vytvorí sa medzi vami puto, na ktoré roky budete nadväzovať.
  • Ak máme súrodencov a oni deti- riešením je aj rozdelenie si starostlivosti. Raz sa stará jedna rodina a raz druhá.

výlet
Niet nič horšie ako to, keď sa dieťa začne doma samé nudiť. Trávi čas pri počítači a na mobile a my tak strácame kontrolu nad ním. Zavaliť ho množstvom domácich prác tiež nie je šťastným riešením, ale pridať mu zopár povinnosti určite nezaškodí. Bude sa cítiť osožné a keď sa vrátime domov z práce nezabudnime ho pochváliť a aspoň pár hodí s nim stráviť pri prechádzke, alebo pri hre.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.