Bielkovinová diéta má svoje pravidlá. Nebojte sa poradiť s odborníkom

Bielkovinová diéta má svoje pravidlá. Nebojte sa poradiť s odborníkom

Bielkovinová diéta má svoje pravidlá. Nebojte sa poradiť s odborníkom

Keto diéta prodietix.sk je naozaj prísnou formou chudnutia. Určite sa jej nedajú uprieť mnohé pozitíva, ako napríklad to, že je naozaj efektívna. Mnohí ľudia si pochvaľujú aj fakt, že pri nej nemusíte bojovať s hladom, čo je pri diétach, neraz tým najväčším problémom. Aj keď keto diéta pomohla už mnohým ľuďom a je na mieste ju považovať za veľmi rozumný spôsob chudnutia, nie je vylúčené, že počas jej dodržiavania, u vás môžu nastať menšie komplikácie. V nasledujúcich riadkoch si povieme o prípadoch, kedy by ste sa mali jednoznačne poradiť s odborníkom.Lekárka v bielom plášti v ordinácii.jpg

Najprv si vysvetlime, koho myslíme pod pojmom odborník. Asi ste pochopili, že nemá ísť o samozvaného výživového poradcu, ktorý svoje vedomosti čerpá z internetových blogov. Za odborníka môžeme považovať určite lekárov a diétne sestry. Poradiť sa môžete aj priamo s firmou, ktorá predáva bielkovinové jedlá. To platí iba vtedy, keď ide o serióznu firmu, ktorá sa nesnaží len zarábať.
Kaša s čučoriedkami a orechmi v belej miske.jpg

4 varovné faktory

  1. Časté a silné bolesti hlavyhovoria o tom, že vo vašom tele nefunguje všetko tak, ako má. Môžu vám chýbať minerály alebo iné životne dôležité látky. Čo znamená, že je bolesť častá? Ak sa opakuje každý deň, a to minimálne raz. Silnú bolesť vám asi nemusíme popisovať dopodrobna.
  2. Slabosť v nohách alebo v rukáchtaktiež naznačuje problém. Ak niečo takéto pocítite, skúste si vziať extra dávku magnézia. Pokiaľ problémy nepominú, choďte radšej k lekárovi.
  3. Ak je vám zle na žalúdkuviac ako dva dni, nečakajte a choďte sa poradiť. V začiatkoch diéty nejde o nič nenormálne, no ak žalúdočné problémy trvajú dlhšie, asi nie je všetko v poriadku. Medzi tráviace problémy radíme i hnačky alebo zápchu.
  4. Celková slabosťalebo nadmerná únava taktiež nepatrí medzi normálne javy. Pred tým, ako navštívte odborníka, sa skúste dobre vyspať, zobrať tabletku magnézia a piť aspoň deň zvýšené množstvo vody.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.