Chcete sa živiť elektronickou hudbou? Čo všetko by nemalo vo výbave DJ-a chýbať?

Chcete sa živiť elektronickou hudbou? Čo všetko by nemalo vo výbave DJ-a chýbať?

Stať sa dídžejom dnes môže každý, avšak profesionálna cesta bude vyžadovať trochu trpezlivosti a nadobudnutie niekoľkých praktických skúseností, pokým sa naučíte s hudbou a technikou dostatočne dobre pracovať, aby znela uchu lahodiaco. Nech už je vaším cieľom hranie na diskotékach, v nočných kluboch, na svadbách, oslavách, stužkových alebo zo začiatku len tak pre vlastnú radosť, najprv budete potrebovať zhromaždiť všetko potrebné vybavenie a techniku nevyhnutnú k tvorbe elektronickej hudby.

mixpulty

Kvalita zvuku je prvoradá

Pri akejkoľvek práci v hudobnej brandži by mala kvalita zvuku byť na prvom mieste. To znamená, že potrebujete zaobstarať naozaj prvotriedne reproduktory. Bez kvalitných reproduktorov bude aj tá najlepšia pieseň na svete znieť pravdepodobne otrasne. K najmodernejším druhom reproduktorov, ktoré sú charakteristické svojím jedinečným zvukom, patria HIFI reproduktory. Tieto zvukové prehrávače sú známe tým, že dokážu audio prehrávať v perfektnej kvalite, čo určite poteší každého milovníka hudby. HIFI reproduktory navyše zvládnu hudbu prehrávať aj vo veľmi vysokých hlasitostiach bez toho, aby došlo k jej znehodnoteniu. Takéto reproduktory sa teda perfektne hodia práve pre tvorcov hudby, ktorí určite ocenia aj ich viaceré prevedenia, napríklad v podobe bezdrôtových bluetooth či Wifi modelov, takže ich môžu so sebou vziať aj na cesty.

Pre ešte mimoriadnejšie zvukové efekty a hudobný zážitok možno k reproduktorom zaobstarať aj zosilňovače, ktorých úlohou je zabezpečenie bezchybného prenosu zvukového signálu bez prípadného ohrozenia straty jeho kvality. Vďaka výkonnému zosilňovaču sa budú hrané hudobné skladby rozliehať aj po veľkej miestnosti alebo väčšom priestranstve.

zesilovac

DJ kontrolery a mixážne pulty

Každý správny DJ potrebuje k tomu, aby mohol pracovať s hudbou a mixovať jednotlivé piesne so zvukovými efektami mixpult a DJ kontroler. Kontrolery a mixážne pulty sa dajú zakúpiť buď samostatne, alebo je možné zvoliť aj zariadenie, ktoré obsahuje všetko v jednom, čiže kontroler s už zabudovaným mixpultom. Tieto zariadenia sú v prípade práce s hudbou naozaj mimoriadne dôležité, pretože pomáhajú s nastavením zvuku tak, aby k sebe zvukové stopy perfektne sedeli a boli dobre počuteľné.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.