Čo je to WPC, kde má využitie a aké sú výhody tohto materiálu?

Čo je to WPC, kde má využitie a aké sú výhody tohto materiálu?

WPC predstavuje skratku pre Wod-plastic composite, čiže v slovenčine drevoplastové materiály. Ide o komoditu, ktorá sa teší čoraz väčšej popularite. Tento materiál je zložený predovšetkým z drevnej múčky alebo vlákien s prídavkom plastov ako polyetylén, polypropylén alebo polyvinylchlorid. Zmes sa zároveň môže obohatiť aj o ďalšie aditíva ako sú farbivá, či pojivá.

WPC výroba

WPC sa vyrábajú vďaka precíznemu postupu, ktorý si vyžaduje najmä správnu kombináciu jednotlivých komponentov a ich správny pomer. Väčšinou sa pritom využíva pomer 60% drevnej zložky voči 30% plastovej a tiež pridaním rôznych aditív, ktoré predstavujú 10%. Následne sa materiál roztaví a zlisuje sa do požadovaného tvaru, aj podľa toho, kde sa bude ďalej využívať.
Medzi spoločnosti, ktoré sa zaoberajú výrobou WPC produktov patrí napríklad WPC DECK® – všetko čo je wpc. Táto spoločnosť patrí medzi rýchlo sa rozvíjajúce značky v Európe a disponuje niekoľkoročnými pracovnými skúsenosťami. Dáva dôraz na prírodu a vyrába recyklovateľné produkty, s dlhou dobou životnosti a využíva udržateľné suroviny.

terasa s bazénem

Využitie drevoplastových materiálov

WPC ako materiál so širokým spektrom využitia sa využíva predovšetkým ako overený materiál na použitie do exteriéru. Často sa z neho vyrábajú terasové dosky, či podlahové dosky na balkóny. Rovnako sa používajú aj ako obkladový materiál na fasády alebo ako plotový systém. Prakticky poslúžia aj ako samotné dosky. Využitie majú pri tvorbe zábradlia, chodníkov okolo bazéna a podobne. Môžete ich teda použiť na rôzne účely a otvárajú bránu vašej kreativite.

Výhody WPC

Všetko čo je WPC má veľkú výhodu v tom, že je to bezúdržbové. O tento materiál sa netreba nadmerne starať, stačí ho pravidelne čistiť prúdom vody, pričom je takáto starostlivosť aj beznákladová. Tento materiál je navyše nesmierne trvácny – nemení svoj tvar a rovnako nepraská. Je odolný voči poveternostným podmienkam a jeho farba je taktiež jednotná.

Medzi výhody tiež patrí, že tento materiál je environmentálne priaznivý a nespôsobuje žiadne zdravotné ťažkosti. Zároveň je vodoodolný a nenapádajú ho škodcovia, či hniloba alebo pleseň. Všetky tieto benefity spolu s príjemným vzhľadom hovoria samozrejme v jeho prospech. WPC materiály patria medzi novodobé materiály, ktoré spájajú syntetické a prírodné materiály pre vznik ideálneho kombinovaného materiálu, ktorý má vlastnosti obidvoch komponentov.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.