Čo nikdy nepísať na svadobné oznámenie

Čo nikdy nepísať na svadobné oznámenie

Čo je raz napísané a vytlačené, je napísané a vytlačené a nedá sa to zmeniť. Na túto „životnú múdrosť“ myslite hlavne v momente, keď budete vymýšľať text na svoje svadobné oznámenia. Viete, čo na nich byť musí a čo naopak, za žiadnych okolností nesmie?Hnedá obálka s kartou, na ktorej je panáčik držiaci srdce.jpg
 
Vtipy si nechajte na pivo s priateľmi
 
Mnohí ľudia sa snažia byť vtipní, a to i napriek tomu, že im to vôbec nejde. Ak nepatríte k úspešných komikom, text na svadobné oznámenie napíšte čo najstručnejšie a najjednoduchšie. Nesnažte sa hrať so slovami, nerýmujte a zbytočne nevtipkujte. Verte, že takto iba viac pokazíte, ako ohúrite.
 
Menej je viac
 
Text na svadobnom oznámení, musí byť stručný, výstižný a jasný. Vyhnite sa dlhým vetám. Oznámenie proste nie je slohová práca, a na to naozaj nezabúdajte. Text v duchu, „Anička a Janko Vám oznamujú, že sa dvadsiateho prvého januára, stanú manželmi“, je naozaj postačujúci.
 
Posielate ho aj menej známym
 
Na rozdiel od svadobnej pozvánky, oznámenie posielate aj ľuďom, ktorých až tak dobre nepoznáte. Preto sa vyhnite interným vtipom , dvojzmyslom a iným veciam, ktoré cudzí ľudia nemajú šancu pochopiť. Opäť raz sme pri tom, že menej je viac. Stručný text o tom, že sa budete brať je naozaj viac než dosť.
 
Nepozvite ich omylom
 
Oznámením len oznamujete to, že sa budete brať. Daných ľudí na svadbu nepozývate. To jasne uveďte v texte alebo pod ním.  Inak by sa vám mohlo veľmi ľahko stať, že vám nebudú stačiť svadobné porcie jedla a miesta pri stoloch.Fialové kvety, tyrkysová obálka, karta s nápisom thank you.jpg
 
Pozor na gramatYku
 
Na svadobnom oznámení, budú napísané len dve či tri vety. Preto si dajte extrémny pozor na to, aby ste sa nedopustili gramatických chýb a preklepov. Dôležitá je aj štylistika. Ak písať naozaj neviete, nechajte si poradiť od niekoho, kto vie. Na toto si dajte pozor aj pred vytlačením oznámení. Vždy si poradne skontrolujte grafický návrh a až potom, ich nechajte vytlačiť.

3/5 - (1 vote)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup