Čo všetko potrebujem, aby som mohol hrať hokej?

Čo všetko potrebujem, aby som mohol hrať hokej?

Nie je žiadnym tajomstvom, že hokej je finančne náročným športom na kúpu výstroje. Ak sa vaše dieťa rozhodlo pre hokej, nevyhnutne čelíte úlohe, a to nakúpiť hokejovú výstroj pre malého hokejistu. Nezainteresovaný rodič čoskoro zistí, že nákup hokejovej výstroje pre deti nie je taký jednoduchý ako by sa mohlo zdať. Je toho veľa, čo vaše dieťa bude potrebovať. Sprievodca na nákup správneho hokejového vybavenia môže byť pre nového hokejového rodiča skvelou službou. Tu je krátky zoznam čo hokejová výstroj obsahuje.

hokejisté

Hokejové vybavenie pre deti a mládež

Z hokejovej výstroje bude vaše dieťa joznačne potrebovať hokejku. Palice sú vyrábané v rôznych materiáloch, ohybnosť, dĺžkach. Zvyčajne palica hokejky by mala siahať po bradu, keď má hokejista obuté korčule. Dôležitá je aj tvrdosť hokejky, čím je vyššie číslo flexu na hokejke uvedené, tým je hokejka tvrdšia. Pre deti sa odporúča hokejka s nižším flexom, pretože je ohybnejšia. Pokiaľ ide o stranu hokejku, dominantná ruka je najčastejšie hore. Mládežnícke hokejové korčule sú dodávané v širokom sortimente. Ak vaše dieťa práva začína korčuľovať alebo je v športe nováčik, viete zohnať korčule za primeranú cenu. Hokejové korčule sú navrhnuté tak, aby boli tuhé. Väčšina vnútorného polstrovania na nových korčuliach sa prispôsobí prirodzeným kontúram nôh a členkov, aby sa cítili pohodlne a fit. Či už vaše dieťa plánuje hrať profesionálny hokej alebo len tak ísť na rybník so svojimi priateľmi, prilba je nevyhnutná súčasť hokejovej výstroje a určite stojí za to investovať do drahšej a kvalitnej prilby.

helma

Prilby pre dieťa si vyžaduje aj košík. Každá prilba by mala obsahovať nálepku, ktorá zaručí jej certifikáciu a bezpečné nosenie. Hokejové rukavice sú vyrobené tak, aby boli pohodlné, teplé, ale chránili ruky pred pukmi a inými nárazmi. Väčšina rukavíc je vyrobená zo syntetickej kože a nylonov. Chrániče lakťov a sa opierajú o ramenné chrániče a chránia tak spodnú časť tricepsu k predlaktiu. Sú špecifické pre každý šport, takže chrániče lakťov na skateboarding nie sú vhodné na hokej. Sú navrhnuté tak, aby chránili dieťa pred nárazmi. Hokejové nohavice chránia oblasti slabín, stehien a bedier. Okrem spomínaných kúskoch hokejovej výstroje budete potrebovať chránič krku, holení, spodnú bielizeň, suspenzor, hokejovú tašku. Bohatý a kvalitný výber hokejovej výstroje nájdete na webovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.