Dievčenské detské izby – tipy a inšpirácie

Dievčenské detské izby – tipy a inšpirácie

Pri predstave dievčenskej detskej izby každému napadne ružová posteľ, skriňa, doplnky a sladké dekorácie. Pokiaľ idete zariaďovať izbu vášmu dievčatku, porozmýšľajte či je ružová jediné východisko a hlavne kedy z nej malá princezná vyrastie.

Dievčenské izby súčasnosti

Detské izby pre dievčatá môžete ladiť do jemných pastelových farieb, resp. sa opýtajte svojej ratolesti, ktoré farby sa jej páčia. Medzi top dievčenské farby patrí jemná hnedá, telová, slabo-ružová, fialová, ale aj pestrá žltá či oranžová farba. Dieťa bude vo svojej izbe tráviť veľa času, preto treba vyberať poctivo farby, nábytok aj hračky, ktoré jej ten čas budú vypĺňať.

Izba pre malú princeznú by mala byť rozdelená do troch oblastí – zábavná časť, pokojná časť a vzdelávacia časť. V pokojnej časti je najdôležitejším prvkom – kvalitná detská posteľ. K posteli kupujte plyšové zvieratká a jemnú posteľnú bielizeň. Keďže v nej dievčatko bude tráviť veľa času, investujte aj do kvalitného matraca, ktoré môže ovplyvniť vývoj chrbtice a celého tela. V dnešnej dobe existujú hotové kolekcie izieb, ktoré uľahčia hľadanie nábytku a následnú kombináciu. Dievčatá si radi ukladajú bábiky, hračky, knihy do regálov, v ktorých vyzerajú úhľadne uložené. Poriadok zabezpečia aj boxy a krabice na hračky v rôznych farbách, ktoré sú ľahko kombinovateľné s ďalším nábytkom. Pokiaľ hľadáte kompletné detské izby pre dievčatá, siahnite po kolekciách ktoré ponúka napr. drevko.sk.

pokoj pro holky

Drevené regály a polica pre dievčatá

Vzdelávacia časť by mala obsahovať kvalitný písací stôl so zásuvkami a policami na uloženie školských a písacích potrieb. V popredí ostávajú drevené písacie stoly, vyrobené z masívneho dreva. Vydržia roky a poslúžiť môžu aj mladšiemu súrodencovi. Izba pre dievčatko by mala byť nielen pekná ale aj praktická. Nebojte sa preto experimentovania napr. so šmýkačkou či preliezkami vo vnútri. Okrem toho že dievčatá potrebujú viac hračiek, s rastúcim vekom budú pribúdať aj nové šaty či doplnky. Zabezpečte preto kvalitnú šatníkovú skriňu a police, ktoré jej poskytnú viac úložného priestoru.

Pokiaľ zariaďujete izbu pre malinkú princeznú, siahnite po praktických rastúcich postieľkach. Keď z nich malé bábätko vyrastie, môžete ich prerobiť na písacie stoly alebo detskú posteľ. Ak stále hľadáte inšpiráciu prečítajte si ďalšie články o detskej izbe.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.