Do terénu si vyberajte bicykle od overených výrobcov

Do terénu si vyberajte bicykle od overených výrobcov

Čoraz väčší počet ľudí v dnešnej dobe vyhľadáva voľnočasové aktivity, ktoré sú náročnejšie na fyzickú záťaž. Sedavé zamestnanie a každodenné stresy v práci si takéto zrelaxovanie priam vyžadujú, preto je tento trend úplne pochopiteľný. No nie každý je stavaný na behanie po lese alebo nejaký kolektívny šport. Vyhľadávaná je často fyzická aktivita v prírode, kedy je možné spoznávať nové zákutia prírody. Pri takom behu si vychutnáte maximálne pár kilometrov, no väčšina amatérskych bežcov už po prvom kilometri nevníma ani samých seba, iba lapá po dychu. No je tu ešte jedna možnosť, ktorú vyhľadáva stále viac a viac nadšencov aktívneho pohybu.

kolo horské

Tou možnosťou je cyklistika, a keďže tu spomíname pohyb v prírode, tak konkrétne horská cyklistika, ktorá si už získala množstvo ľudí aj u nás na Slovensku. Predstava jazdy po náročnejšom horskom teréne je naozaj lákavá, čo dnes ešte umocňuje množstvo horských cyklotrás v našich horách. A vôbec nevadí, že bývate niekde na rovine, kde nie sú žiadne kopce vhodné na horskú cyklistiku. Svoje horské bicykle si môžete naložiť do svojho auta a za kopcami môžete kedykoľvek vyraziť.

Ak vás neláka práve náročná horská cyklistika, no ani nebezpečná jazda po asfaltke na cestných bicykloch, možno budú pre vás najvhodnejšou voľbou gravel bicykle, ktoré sú rovnako ako horské bicykle určené na jazdenie po nespevnených cestách. No na rozdiel od horských bicyklov určených hlavne do náročných horských terénov sú gravel bicykle určené skôr na rovinaté lesné a poľné cestičky. A samozrejme sa na nich pohodlne odveziete aj po asfaltke, ktorá sa vám môže pritrafiť do cesty.

kolo

Ak sa už rozhodnete pre horský alebo gravel bicykel, ostáva ešte dôležitý výber značky bicykla. Možno vás nejaký dobrák bude presviedčať, že bicykel od známych svetových značiek sú vyhodené peniaze, tak tomu určite neverte. Treba si hlavne uvedomiť, že jazdenie po horskom teréne si vyžaduje bicykel zhotovený z tých najkvalitnejších materiálov použitím moderných technológií. A práve to vám značkové bicykle určite poskytnú. Takto si môžete zdovážiť bicykle Scott, ktoré predstavujú úplnú špičku medzi horskými alebo gravel bicyklami.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.