Dubrovník

Dubrovník

Medzi najkrajšie mestá Chorvátska a chorvátskeho pobrežia patrí jednoznačne Dubrovník. Miestni, ale aj mnohé svetové denníky ju nazývajú aj “biser Jadrana” (preklad: perla Jadranu) ako aj jedno z najromantickejších miest Európy a možno aj sveta. Dubrovník láka mnoho turistov z celého sveta nie len počas leta, ako je to v prípade mnohých chorvátskych miest. Dubrovník je atraktívnou destináciou pre turistov počas celého roka. Architektúra a miestne obyvateľstvo vás prenesú v čase do dávnej minulosti. A preto mnohí turisti idú do Dubrovníka práve za dávnou históriou a špecifickou architektúrou, ktorú by ste inde len ťažko hľadali.

Dubrovnik

Aj keď pre veľký príval turistov a ich komfort aj Dubrovník pomaly začína strácať svoj rázovitý charakter. No ešte stále tu nájdete mnoho zabudnutých uličiek, kde sa môžete skryť od veľkého množstva turistov a vychutnať si Dubrovník taký aký kedysi naozaj bol, nájdete tu tiež miestnych rybárov, ktorí chytajú ryby na starý dalmatínsky spôsob a radi sa s vami dajú do debaty a povedia vám o histórii a živote najkrajšieho chorvátskeho mesta oveľa viac, ako by ste sa dozvedeli pri prehliadke so sprievodcom. Dokonca nepotrebujete ani vedieť jazyk, určite sa ľahko dorozumiete pri dobrom crnom alebo belom vínku, či rakiji (pálenka), ktorú zrazu odniekiaľ vytiahnu. Čo sa týka gastronómie,

uličky

Dubrovník ponúka pre všetkých turistov miestne špeciality, ale aj klasickú európsku kuchyňu, len sa musíte pripraviť na to, že ceny sú v Dubrovníku nastavené na celosvetových turistov, a preto aj ceny za jedlo, ale aj suveníry, ako aj iný tovar môžu byť o niečo vyššie, ako je to v iných chorvátskych mestách. No určite sa oplatí predsa len niečo z miestnych špecialít vyskúšať. Skvelé špeciality môžete vyskúšať aj na miestnom trhu, alebo si vychutnať rannú kávičku na krásnom námestí. Domáci bez toho nezačínajú svoj deň.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.