Ešte stále máte Facebook?

Ešte stále máte Facebook?

Kto nemá účet na Facebooku, akoby ani neexistoval. Smiešne, no pre mnohých pravdivé. Viete si predstaviť, žeby ste pred pár rokmi odmietli ponuku založiť si konto na tejto sociálnej sieti? Neviete? A čo nové a čerstvé platformy, ktoré lákajú mladšie ročníky?

fcb

Facebook už dávno nie je to, čo býval. I keď by sa niekto možno snažil odporovať, čísla hovoria za všetko. Síce je mnoho zaregistrovaných ľudí, no to ešte z čias kedy vyšiel z módy Pokec.  Ľudia sa vrhli na niečo väčšie. Návštevnosť sa čoraz viac znižuje a to aj vďaka faktu, že si už nemusíme vyberať iba z jednej možnosti.

Bezpečnosť
Facebook si zavaril na svoje problémy už niekoľko ráz. Napríklad tým, že sa hackeri dostali k podrobnostiam mnohých účtov. Nie je to príliš lichotivé a fakt, že za to nikto doposiaľ neprevzal zodpovednosť je na zaplakanie. Nie je predsa človek, ktorý by nemal na tejto sieti súkromné rozhovory, prakticky svoj životopis či zoznam priateľov. Napriek tomu sa mnohý rozhodli tieto nebezpečné fakty podceniť.

Reklamy
Ďalší trapas sa stal len rok dozadu, kedy sa Facebook snažil vyťažiť čo najviac z reklamy. Teda tak to hovoria kritici. Zmena domovskej stránky sa stala osudnou pre mnohých. Namiesto noviniek od priateľov ste sa nemohli dostať preč z reklám, ktoré vás zaplavili hneď po prihlásení. Facebook si uvedomil svoju chybu dosť neskoro a mnohý sa s ním medzičasom rozlúčili. Či sa vrátili naspäť, to nám už Facebook nepovie.

prezentace

Konkurencia
To, že táto sociálna sieť vznikla hlavne pre počítače bolo kedysi výhodou. Dnes je to však naopak. Aplikácie, ktoré ponúka napríklad vo forme Messenger sú pre mnohých dôvodom, na rozčúlenie. Na rozdiel od Instagramu a Twittera, zaberá väčšiu časť práve nabitej baterky. A to už vie potrápiť. Na rozdiel od iných sietí je jej dizajn zastaraný a forma príspevkov pre mnohých zdĺhavá. Pri čoraz väčšom množstve informácií na internete, preto boduje Twitter so svojimi krátkymi správami alebo práve Instagram, ktorý si vyslúžil veľkú slávu mladšej generácie. Myslíte si, že Facebook opadne postupne prachom tak ako Myspace?

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.