Frázy, ktoré chápeme rozdielne

Frázy, ktoré chápeme rozdielne

Muži ženám nerozumejú, nechápu ich a tak isto to je aj z opačného konca. Žijeme jeden vedľa druhého roky, a stále nám uniká čo ten druhý tou či onou vetou myslel. Rozdielne chápanie niektorých bežných fráz je bežné u staršej ale aj mladšej generácie, nerozumejú si ani páry v západnej či východnej časti sveta,… tak to bolo, tak to je a tak to aj bude.

ilustrace

 „Budem hotová za 10 minút“
–      alebo „budem o chvíľu“ a všemožné iné variácie tejto frázy znamenajú pre každé pohlavie niečo iné. Žena berie tento časový úsek dosť voľne, väčšinou potrebuje 20- 30 minút času na to aby bola hotová a mohli ste ísť spolu von do reštaurácie či do kina. Muži to berú ako hotovú vec – 10 minút a ide sa, ani o minútu menej a ani o minútu viac.

„To je nádherná kabelka“ (kabát, blúzka, topánky)
–      žena tým chce dať najavo, že po niečom takom túži. Očakáva od muža, že jej niečo také daruje ako darček. Takto dávajú ženy nápovedy mužom, čo od nich očakávajú, čo si želajú a po čom túžia. Muži tieto nápovedy neberú vážne. To, že sa chlap vyjadrí pochvaĺne napr. o lamborghini diablo neznamená, že ho bude pri najbližšom sviatku očakávať v garáži. On len touto pochvaľou (alebo ocenením) vyjadril svoj názor na auto, nič viac, nič menej. To, že sa mu páči ešte neznamená že po ňom túži.

„Je to len kamarát“
–      fráza, pri ktorej spozornie každý muž. Je mu jedno či jeho žena stretla kamaráta z detstva, kolegu z práce, alebo suseda. Pre mužov slovo „kamarát“ v tejto fráze a z úst ženy (partnerky, manželky) znamená konkureniu.  Ich rozum v tomto prípade vysiela len jeden signál „sok predo mnou“.

tváře

„Mám ťa rád“
–      žena zvykne túto frázu použiť len ako uznanie. Niečo ako „mám ťa rada ako človeka“, tak isto môže mať rada aj deti, zvieratá, alebo svoju najnovšiu kabelku. Muži nie sú tak citovo založení ako ženy, táto fráza pre nich znamená vyjadrenie citov. Ak milé ženy, túto frázu používate, spresnite jej význam. Muži to inak pochopia ako náznak na to, že túžite po láskavých, romantických a nežných dobrodružstvách za dverami spálne. 

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.