Jazdiť sa dá aj lacno! Stačí vedieť čo robiť a čo nerobiť.

Jazdiť sa dá aj lacno! Stačí vedieť čo robiť a čo nerobiť.

Pohonné hmoty nepatria k najlacnejším záležitostiam. Ak jazdíte autom každý deň, verte že aj tie najmenšie maličkosti dokážu ušetriť nemalé peniaze, no a tie sa vždy zídu. Ako teda jazdiť, aby sme ušetrili čo najviac benzínu, či nafty?
 
vlak

  1. Vyhádžte z auta všetky zbytočnosti

Ak vo svojom kufri prenášate množstvo zbytočností, nie ste jediní na svete. robíme to všetci. Ak je ale naše vozidlo príliš ťažké, zvyšuje sa aj jeho spotreba. Teda, lepšie povedané, čím je ťažšie, tým je spotreba vyššia. Vo svojom kufri, preto noste iba povinnú výbavu a zopár nevyhnutných vecí.
 

  1. Keď stojíte – vypnite

Ak sa naučíte pravidelne vypínať svoj motor kolónach, alebo pri dlhšom čakaní na rampách, môžete ročne ušetriť litre paliva. Môžete sa síce stretnúť aj s názorom, že pri naštartovaní auto minie viac benzínu, ako keby ste ho nechali zapnuté. Podľa toho, čo uvádzajú výrobcovia, ale o tomto rozhoduje hlavne typ vozidla. nebude na škodu, ak si skontrolujete informácie o tom vašom, alebo sa opýtajte v servise.
 

  1. Vyhoďte rýchlosť

Niektorí ľudia sú zvyknutí jazdiť na neutrále. Tento spôsob jazdy má ale aj svojich odporcov, pretože sa vraj viac ničia brzdy. je to vlastne logické, pretože pri jazde dole kopcom, niekoľko ton železa spomaľujú iba brzdy. V miernom klesaní, však určite neutrpia zásadnú ujmu. Spočítajte si, koľko vás vyjde menenie brzdových doštičiek a budete vedieť, či sa oplatí míňať viac paliva, alebo viac brzdiť.
 
auto

  1. Zvážte svoju trasu

Ak jazdíte hlavne po meste a na nízkych otáčkach, míňate viac paliva. Pokiaľ máte možnosť jazdiť po trasách, kde môžete ísť plynule a rýchlejšie, určite si ich vyberte. Neznamená to však, že máte cez obce jazdiť dvestovkou! Najúspornejšie sú samozrejme rýchlostné cesty a diaľnice. Svoje urobí aj to, ak sa do práce vyberiete o čosi skôr, takže sa vyhnete špičke a kolónam.
 

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.