Krajiny s najvyššími platmi na svete

Krajiny s najvyššími platmi na svete

Luxemburskoje krajina, v ktorej sú najvyššie platy na svete. V štáte je tiež najvyššia oficiálna minimálna mzda na svete, ktorá je 1921 USD. Priemerná mzda v Luxembursku je dnes rekordnou sumou 4 090 USD. Je to jedna z najbohatších krajín Európy s najvyššou životnou úrovňou. V meste Luxembursko sa nachádzajú mnohé organizácie EÚ kvôli priaznivým podmienkam a offshore zóne. V hlavnom meste je asi 1000 investičných fondov a viac ako 200 bánk – viac ako v akomkoľvek inom meste na svete.

penězenka

V Nórsku sú tiež druhé najvyššie mzdy na svete. V krajine, na rozdiel od mnohých európskych krajín, emigranti môžu dostávať rovnaké platy ako domorodí ľudia. Mesačný zisk v priemere je 3.670 USD. Nórsko má bohaté zásoby uhľovodíkov. Vďaka tomu krajina každoročne vyváža ropu a plyn na obrovské sumy peňazí. Napríklad medicína a vysokoškolské vzdelanie v krajine sú bezplatné. Podobnú situáciu možno nájsť aj v mnohých európskych krajinách, ale spravidla len v určitých oblastiach. V Nórsku sú však všetky sociálne služby bezplatné a ich kvalita je na najvyššej úrovni.

euro

Austráliaje na treťom mieste medzi krajinami, kde sa zamestnancom vyplácajú najvyššie mzdy. Mesačný zárobok v krajine dosahuje priemerne 3500 dolárov. Najvyššie platené práce sú v baníctve a ropnom a plynárenskom priemysle, kde minimálny plat pre kvalifikovaného pracovníka je najmenej 77 tisíc USD ročne, priemer – asi 100 tisíc amerických dolárov a maximálne môžete zarobiť viac ako 240 tisíc.

doměna

USA platí najvyššie platy na svete občanom krajiny. V priemere Američan dostáva 41 355 USD ročne po výpočte 31,6% daní. V priemere dostane mesačný zamestnanec približne 3 200 dolárov. Najvyššie mzdy dostávajú inžinieri, učitelia, lekári a policajti. Napríklad plat anesteziológov je 230 000 dolárov ročne, čo je 112 dolárov za hodinu. Minimálna mzda pre nekvalifikovaného servisného personálu je 8 USD za hodinu.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.