Kto je skutočný vinník?

Kto je skutočný vinník?

Stačí, ak nachvíľu vybehneme von a v zápätí vidíme, že všade okolo všetci jazdia autom. V niektorých prípadoch sa jedná len o povinnosť kúpiť chlieb v blízkom obchode, no i tak sa ideme dobrovoľne tlačiť do zápchy plnej áut. V takýchto prípadoch, kedy sa jedná o trasu, ktorú prejdeme i na bicykli, by sme sa premávke automobilom mohli vyhnúť.
autonehoda a policista

Auto dnes zoženie skoro každý a niekedy i za celkom lacný peniaz. Na tom by nič zlé nebolo, doprajem im to. Skôr ma trochu zaráža spomínaný fakt, kedy na každú príležistosť a i na krátku vzdialenosť používame automobil, len aby sme sa nemuseli hýbať a len aby sme sa s našim autom zamachrovali pred ostatnými.

auto ambulance
Žiaľ, potom tu vzniká i väčšie riziko dopravnej nehody. Cyklista a chodec sú dnes ako z iného sveta a niektorí vodiči ich aj tak berú a nedávajú im niekedy prednosť. Stačí takýto novodobý postoj a nehoda je na svete.

Nebezpečie na obidvoch stranách však hrozí v prípade, kedy sa zrazíme s autom a vodičom cestnej premávky. Čo je však zarážajúce, v niektorých prípadoch vinník nezavolá sanitku, dokonca ani neskontroluje, ako na tom obeť jeho nepozornosti. Vo svete, kedy sa každý bojí o peniaze a pokuta mu hrozí na každom kroku, mnohí volia radšej zbabelý útek. Hlavnou príčinou je otázka: Kto vám zaplatí škodu?

Vinníci akokeby utekali pred touto otázkou. Keby náš svet nebol taký pažravý po peniazoch, viac ľudí by sa zastavilo a overilo, ako je na tom tá dotyčná obeť. Utekajú pred skôr v prvom rade pred finančnou otázkou, než pred samotnou nehodou. Pokiaľ by sa nejednalo o peniaze a komplikovaný systém riešenia vyrovnania a trest v podobe zrušenia vodičského preukazu, pričom za obnovu sa musí zasa platiť, tak verím tomu, že veľa ľudí by sa snažilo skôr tomu dotyčnému pomôcť, než len zbabelo utiecť.
auto po nehodě

Peniaze, nepeniaze, druhému človeku však treba pomôcť, pretože sa môže jednať napríklad o rodiča malých detí a skrátka život a zdravie ľudí musí zvíťaziť nad strachom o financie.


Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.