Myslite moderne, efektívne a ekologicky. Dajte šancu LED

Myslite moderne, efektívne a ekologicky. Dajte šancu LED

Vedeli ste o tom, že svetelné produkty LED aj napriek svojim ekologickým a úsporným princípom v konečnom dôsledku produkujú viac svetla, než bežné žiarovky? Týmto poznatkom sa tak stáva technológia LED už spečateným a definitívnym favoritom v podstate zo všetkých, pre užívateľa dôležitých a praktických smerov.

osvětlení kuchyně

Životnosť svetlo emitujúcich diód sa odhaduje na 40-50 000 hodín svietenia, čo môže značiť pri bežnom používaní výdrž cca 15 rokov, no životnosť môže byť ešte oveľa vyššia https://www.linguee.com/slovak-english/translation/vy%25C5%25A1%25C5%25A1ia.html v rámci toho, koľko hodín denne budeme toto osvetlenie používať. Pre zrovnanie bežné a dnes už trochu zastarané klasické žiarovky dokážu svietiť cca 1000 hodín, tie novšie a úspornejšie 15 000 hodín. No k „LEDkám“ sa však ani v tomto smere nepriblížia. Princípom dlhej životnosti, ako aj oveľa úspornejšieho žiarenia je prioritným faktorom technológia LED, ktorá k pravidelnému žiareniu využíva diódu a nie volfrámové vlákno.

Ide tak o zavedenie modernej a súčasnej technológie do praxe, pričom tieto diódy sa dnes nachádzajú v širokom spektre elektronických a takisto svetelných produktov v rôznych formách. Okrem led žiaroviek sú tak známym riešením napríklad samolepiace led pásiky osadené týmito diódami, ktoré sú ideálnou voľbou pre osvetlenie kuchynskej linky a mnohé iné kreatívne riešenia.
LED technológia je efektívna, čo znamená, že aj napriek minimálnej spotrebe poskytuje maximálny efekt. V porovnaní s bežnými žiarovkami dokáže znížiť pravidelnú spotrebu až o 80 %, pričom vášmu interiéru (alebo exteriéru) dodá kvalitné osvetlenie, trendový dizajn a modernejšie funkcie.

osvětlení linky

Otázka ekologického zmýšľania
Nesmieme však takisto zabudnúť spomenúť jej ekologické vlastnosti a fakt, že led svetlá neobsahujú žiadne toxíny a ani iné škodlivé chemikálie. Vysoká spotreba elektriny má za následok súčasné vysoké emisie uhlíka a obrovské míňanie týchto zdrojov, no s LEDkami budete súčasťou riešenia, nie problému.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.