Nadýchnite sa zhlboka

Nadýchnite sa zhlboka

Nadýchnite sa zhlboka

Dýchať znamená žiť. od dýchania sa nielen odvodzuje náš život, ale aj jeho kvalita. Hoci sa zdá byť dýchanie veľmi jednoduchý proces, ide o odovzdávanie energie na podvedomej úrovni. Nerovnomenné a plytké dýchanie môže mať nepriaznivé následky, dokonca privodiť mozgovo-cievnu príhodu. Okrem biologických príčin má dýchanie priaznivý účinok na naše psychické zdravie, a to preto, že vďaka správnemu dýchaniu prúdi v našom tele vitálna energia, prána. Ide o takmer neviditeľný druh energie, ktorý síce nevieme zmyslovo vnímať, ale ak sme dostatočne senzitívni, jej jemné vlnenie zachytíme.

dýchanie

Ak totiž máme nízku hladinu energie, aj napriek tomu, že sme fyzicky zdraví a zdatní, ťažko sa nám vstáva z postele, sme unavení, znamená to, že naša hladina prány je nízka. Ak naopak, máme úžasný pocit prúdiacej energie aj keď na to nemáme špeciálny dôvod, naša hladina prány je v norme. Za nízkou hladinou prány treba hľadať nepriaznivý vplyv životného štýlu, stres, nedostatočná životospráva, prejavujúcu sa chronickú únavu. Na to existuje návod – pránájama https://meditaciaajoga.sk/joga/hatha-joga/ako-rychlo-nabrat-silu-pocas-dna/, skvelá technika dýchania, prevzatá z učenia jogy.

dýchanie

V čom spočíva jej tajomstvo? Bránicové, brušné dýchanie nás dokáže oslobodiť nielen od ťaživých emócií, ale aj umožniť nám lepšie prežívať každý deň, pracovať s energiami tak, aby boli vyvážené a telo sa prirodzene regenerovalo. Pránájamu je najlepšie aplikovať najprv v krátkom časovom rozmedzí 5 minút, po 3 či 5 dňoch, keď sa telo s touto technikou dostatočne zžije, dá sa rozšíriť na 15 minút. Dôležitými prvkami v celom procese je určite narábať s časom a pravidelné aktivizovanie. Takto sa dokážete koncentrovať a zároveň sa vaše dýchanie môže skvalitniť a podpíše sa to pozitívne vo všetkých oblastiach vášho života, hoci sa môže zdať, že ide len o drobnú zmenu.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.