Nejasné ekonomické časy volajú po investícii do zlata

Nejasné ekonomické časy volajú po investícii do zlata

V čom vlastne spočíva priorita investície do zlata? Viacerí odborníci vravia, že investičné zlato nie je niečo, čo by vám prinášalo pravidelný zisk. Na druhej strane ale skutočná výhoda spočíva v jeho relatívne stálej cenovej hodnote, ktorá má navyše potenciál rásť. Je to skôr investícia do pokrytia vašej majetkovej istoty na veľa rokov.

placky na sametovém podkladě

Je to rozdiel napríklad oproti akciám či dlhopisom. Keď sa im darí, vedia prinášať okamžité zisky. V opačnom prípade ale vie byť ich hodnota v budúcnosti skutočne neistá. Dá sa preto povedať, že investícia do zlata predstavuje priamy opak. Nie je to možno pre tých, čo hľadajú okamžitý zisk, ale rozhodne ide o zaujímavú možnosť pre tých, čo chcú byť majetkovo poistení do budúcna.

placka na koberci

  • Je to zároveň poistenie pred vysokou infláciou.

Rovnako je rozumné vlastniť zlaté tehličky pre prípad ekonomickej krízy. A žiaľ musíme podotknúť, že pomerne nestále časy a nejasná nálada vládne aj v súčasnosti. Predovšetkým v ekonomickej a trhovej otázke. Ekonomický status môže stagnovať na základe súčasných nariadení, ktoré prichádzajú v pravidelných intervaloch. Podnikatelia majú opodstatnené obavy. Následne aj investori môžu mať narušené plány a predstavy. Veci sa na základe súčasného stavu menia. Do akých akcií sa vlastne oplatí investovať dnes a ktoré z nich budú by prinášať zisk aj v najbližších rokoch, to zostáva vo veľa prípadoch nejasné. Môžeme povedať, že práve toto je situácia, v ktorej sa oplatí investovať do zlata a jeho stálej hodnoty.
Chcete sa však ísť poradiť do banky? Národná banka Slovenka NBS nákup investičného zlata nesprostredkuje. Mincovna Kremnica a ani mincovne v Českej republike nepredávajú zliatiny zo zlata. V Bratislave na Dunajskej ulici však nájdete predajňu, resp. mincovňu, ktorá má v čase písania tohto textu okolo 15 000 spokojných zákazníkov a vie sprostredkovať zlato zo zahraničia. Nechýbajú ani kusy zlata zo švajčiarskych rafinérií.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.