Nepodceňujte kvalitu zábradlia a vsaďte na odolný materiál!

Nepodceňujte kvalitu zábradlia a vsaďte na odolný materiál!

Pri takmer každom schodisku vidíme stáť takisto jeho dôležitý doplnok, akým je zábradlie. Vieme, že jeho prvoradou funkciou je vytvoriť bezpečnosť pri chôdzi a zabrániť možnému pádu, rovnako ako dopriať celej chôdzi potrebnú istotu. Avšak pokiaľ si vyberieme správne, takéto zábradlie môže vytvoriť aj skvelý estetický efekt, respektíve schodisko ako aj okolitý priestor viditeľne zmodernizovať a dopriať mu štýl, takisto ako aj kus elegancie.

Biele schody, čierne zábradlie

  • Či už z hľadiska funkčnosti alebo vizuálnej stránky s dlhodobejším efektom musí zábradlie disponovať kvalitnou odolnosťou a určite uvítame jeho dlhšiu životnosť.

Pod tieto vlastnosti sa podpisuje predovšetkým materiál, z akého je zábradlie vyrobené a následne aj to, v akom prostredí je umiestnené. Každopádne pokiaľ si zvolíte nerezove zabradlia LMmont.sk, zabijete tieto muchy jednou ranou, a to či už sa rozhodnete pre ich umiestnenie a dlhoročné využívanie v interiéroch alebo v exteriéri a vonkajších podmienkach.

  • Základom takejto kvality je nerez, respektíve nerezová oceľ odolná aj voči drsnejším podmienkam a rýchlemu opotrebovaniu. Zábradlie z tohto materiálu vydrží naozaj dlho a navyše si celé roky zachováva prakticky nemenný vzhľad. To všetko bez náročnej údržby, pričom vravíme iba o povrchovej úprave a bežnom odstránení nečistôt.

To je rozdiel medzi nerezovým zábradlím, resp. antikorovým materiálom a iným variantom ako napr. zábradlím z dreva alebo kovovým. Všeobecne je známe, že nerez vydrží zhruba až 50 rokov bez známky viditeľného opotrebenia či poškodenia a požaduje iba minimálnu starostlivosť.

Dlhé zatočené schodisko, osoba s červeným dáždnikom, pohľad zhora

  • Pravdepodobne ale tušíte, že aj takýto typ prevedenia potrebuje z času na čas preleštiť. Voľbou a následným použitím špeciálnych prípravkov dosiahnete lesklejší efekt.
  • To platí predovšetkým pre zábradlie umiestnené v exteriéri, pričom doporučeným intervalom sú každé 2 roky.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.