Nepríjemnosti, ktoré vás môžu postihnúť na letisku

Nepríjemnosti, ktoré vás môžu postihnúť na letisku

Najnepríjemnejšie situácie, sa vám najväčšou pravdepodobnosťou, prihodia na letisku. Toto je naozaj to najrizikovejšie miesto, na ktorom sa ocitnete pri cestovaní leteckou dopravou.
Hovoríme o meškaní letu na dovolenku alebo strate batožiny. Ak chcete z niečoho podobného vyviaznuť čo najlepšie, nechajte si poradiť.

Osoba v podchode za sebou ťahá kufor.jpg

Meškanie a zrušenie letu

Či už váš let bude meškať, alebo bude zrušený nadobro, máte nárok na finančné odškodnenie. Konkrétna suma a taktiež to, či vám vôbec nárok na odškodné vznikol, závisia od viacerých faktorov. Na Slovensku nájdete viaceré firmy, ktoré sa venujú vyslovene tejto problematike. Mnohé z nich vám na začiatku poradia aj zadarmo. Platiť budete len vtedy, ak sa rozhodnete o kompenzáciu za zmeškaný let, zabojovať.
Finančná náhrada je síce pekná, no na rovinu, v danom momente vám veľmi nepomôže. Stojíte na letisku, ste hladní a nemáte kde spať. Pokiaľ je meškanie lietadla naozaj výrazné, máte nárok, v danej situácii, požiadať o ubytovanie, ktoré bude hradiť samozrejme cestovná kancelária, respektíve letecká spoločnosť. Pokiaľ by vám takúto pomoc odmietli, pokojne sa ubytujte a vynaložené financie od spoločnosti vymáhajte dodatočne.

Dopravné lietadlo vo vzduchu medzi oblakmi pred slnkom.jpg

Stratu batožiny musíte riešiť ihneď

Presný postup, ako získať svoju batožinu späť, bohužiaľ neexistuje. Je totiž rozdiel v tom, ak bola iba zabudnutá v lietadle, v ktorom ste prileteli do cieľa alebo bola poslaná na opačný koniec sveta. Základom je najmä to, aby ste stratu batožiny hlásili ihneď. Ak odídete do hotela a na letisko zavoláte na druhý deň, nemôžete čakať, že sa k svojim veciam ešte niekedy dostanete. Aj v tomto prípade máte nárok na náhradu škody, ktorá vám kvôli strate batožiny vznikla. V danom momente je dôležité zachovať pokoj. Nezačnite sa so všetkými okolo seba hádať. Radšej všetko nahláste a začnite riešiť to, ako nahradíte chýbajúce oblečenie a iné dôležité veci.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.