Plyn a elektrina… ako často ich kontrolovať?

Plyn a elektrina… ako často ich kontrolovať?

Elektrina a plyn v našich domácnostiach, to všetko potrebuje aspoň občasnú revíziu a niekedy i výmenu. Ako často by ste mali pristúpiť k celkovej a hlavne profesionálnej revízií, týchto rozvodných sietí? To závisí od mnohých vecí, čo však ale určite neznamená, že by ste to mali podceňovať a kontrolu plynu a elektriny odkladať a odkladať. Nástroje na opravu elektriny a merací prístroj na stole

Elektrina
Elektrina je v tomto smere asi najnáchylnejšia na poškodenie, preto by sme ju mali kontrolovať najčastejšie. Odbornú revíziu by ste si mali nechať vo svojom dome alebo vo svojom byte nechať urobiť minimálne raz za dva roky. Ak sa však vyskytnú nejaké nepredvídateľné okolnosti alebo poruchy, mali by ste tak urobiť nepochybne určite skôr. Pod nepredvídateľnými situáciami si môžete predstaviť napríklad poškodenie káblov alebo rozvodnej skrinky a pod poruchami, napríklad časté vypadávanie poistiek alebo iskrenie v elektrických zásuvkách.
Ak sa ukáže, že vaše káble ďalej už „nevládzu“ privádzať elektrickú energiu do vášho domu, mali by ste popremýšľať nad ich výmenou. Vymena elektrickych rozvodov Inektra nestojí najmenej, no v rámci bezpečnosti je takáto vec viac než nutná.

Plyn
Druhým veľkým strašiakom je samozrejme plyn. Dokonca by sme ho mohli určite pokojne zrovnať s elektrinou, teda čo sa týka jeho nebezpečnosti. Preto by ste si ho nemali nechať zrevizovať taktiež aspoň každé dva roky. Dôležitá je však aj vaša všímavosť. Ak máte pocit, že vám na nejakom mieste, napríklad na kotly, sporáku alebo priamo na plynových rozvodoch, plyn uniká, technikov k sebe zavolajte okamžite. Aj malý únik plynu môže spôsobiť veľké nešťastie, takže s týmito záležitosťami skutočne nie sú žarty.Rodinné domy vedľa seba

Pri plyne len málokedy dochádza k výmene rúrok, pretože sú predsa len o niečo odolnejšie. Dôležitejším krokom je napríklad výmena starých a opotrebovaných spotrebičov alebo opravy na rozvodoch plynu do domácnosti.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.