Praktické a spoľahlivé špecifické kamery

Praktické a spoľahlivé špecifické kamery

Zaznamenávanie obrazu pomocou kamier je bezpochyby fenoménom dnešnej doby. Často takto pomocou mobilných telefónov zaznamenávame svoje spomienky z dovolenky, výletov do prírody alebo rodinných osláv. No okrem takýchto bežných kamier, ktoré poznáme najčastejšie z našich mobilov, existujú aj špeciálne zariadenia, ktoré dokážu zachytávať obraz aj v iných podmienkach.

kamera

K takýmto špeciálnym kamerám patria aj fotopasce, ktoré zaznamenávajú obrazy v prípade, že sa niečo v ich okolí pohybuje. Využitie to má napríklad pri dlhodobom sledovaní lesnej zveri alebo pri ochrane majetku pred zlodejmi. Takto si môžete zabezpečiť aj svoju záhradu, kde vám chodia nevítaní návštevníci kradnúť úrodu. Alebo sú tieto zariadenia využívané na miestach, kde vznikajú nepovolené skládky a mestá a obce tak môžu okamžite dolapiť páchateľov. Pri fotopasciach je dôležitý parameter rýchla odozva medzi vonkajším pohybom a následným zaznamenaním tohto pohybu na kameru. No a samozrejme, že kvalitná fotopasca musí zachytávať obraz aj v noci, a to na vysokej kvalitatívnej úrovni.

Ďalším málo známym zariadením sú termovízie, ktoré zachytávajú obraz na základe infračerveného žiarenia, čiže tepla. Tieto zariadenia tak dokážu bezdotykovo merať teplotu, čo sa využíva v priemysle pri prehrievaní strojov, pri kontrole transformátorov, alebo pri fotovoltaických paneloch. Rozšírené je tiež vyžitie v stavebníctve, kde je pomocou termovízií možné sledovať úniky tepla zo stavebných objektov, pričom na základe týchto meraní je možné rýchlo a cielene zrealizovať nápravu.

kamerový systém

Špecifickým typom kamier sú okrem spomínaných zariadení aj IP kamery, ktoré fungujú na základe prenosu signálu prostredníctvom internetu. Veľkou výhodou pre užívateľov je ich jednoduchá inštalácia a intuitívna obsluha, takže ich môže využívať aj úplný laik. Dnešné IP kamery už nahrávajú video vo vysokom FullHD rozlíšení, takže sú vhodné aj pri zhotovovaní detailných snímok. Najčastejšie sú využívané ako bezpečnostné kamery, ktoré výborne ochraňujú majetok ich majiteľov.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.