Prestaňte sa potiť

Prestaňte sa potiť

Spotený cestujúci v autobuse nie je príjemná záležitosť. No a ak ste ním navyše vy, tak to dvojnásobne. Nadmerné potenie trápi samozrejme aj ženy, no určite v menšej miere. Ak nechcete počas celého leta zapáchať, vyskúšajte niektoré z nasledujúcich trikov. Ak nezaberie nič z toho, nebojte sa vyhľadať pomoc odborníka.  

posilování
 
Prečo sa potíme?
Keď sa potíte, vaše telo sa zbavuje tekutín. Takže sa nesnažte- nepotiť sa! To by nebolo vôbec zdravé. Druhým dôležitým faktom je to, že pot vôbec nezapácha. Dostane sa napríklad do podpazušia a pod vplyvom tepla a baktérií sa takpovediac pokazí. Preto nepatrí k tým najpríjemnejším záležitostiam pre čuchové bunky.
 
Umývajte sa keď to ide
Základom je teda dostatočná osobná hygiena. Počas leta sa umývajte pokojne aj trikrát za deň, alebo si podpazušie opláchnite v umývadle. Veď málokto z nás má taký luxus, aby sa mohol v práci sprchovať.
 
Nechajte kožu dýchať
Noste ľahké a vzdušné oblečenie. Takt dovolíte, aby sa k vašej pokožke dostával vzduch, takže zápach bude omnoho znesiteľnejší. Najlepším materiálom je bavlna a iné prírodniny.

pot
 
Prekryť zápach alebo bojovať s baktériami?
Nezabúdajte aj na kvalitný antiperspirant a deodorant. Medzi týmito dvoma prípravkami je v skutočnosti podstatný rozdiel.
Antiperspirant bojuje priamo s baktériami, ktoré môžu za nepríjemný zápach. Deodorant, ho iba prekrýva, takže ide vlastne o voňavku. Môžete naraziť aj na spreje, ktoré zabraňujú samotnej tvorbe potu. Tie vám ale upchávajú póry, takže všetok pot ostáva vo vnútri tela, čo nie je vôbec bezpečné a zdravé.
 
Vyhľadajte pomoc
Ak vyskúšate už naozaj všetko, ale nadmerné potenie a taktiež nepríjemný zápach nezmiznú, nebojte sa zájsť za odborníkom. Niekedy môže ísť dokonca aj o prejav zdravotného problému, takže to naozaj nepodceňujte.
Ďalšou možnosťou je to, že patríte k tým menej šťastným a vaše telo sa jednoducho nadmerne potí. Vtedy vám pomôže iba dobrá zásoba deodorantov a trpezlivosť.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.