Prevencia pred pavúkmi

Prevencia pred pavúkmi

Keď vidíte pavúka, netreba ho zabíjať, vraj prináša peniaze… No nie všetci majú radi ich prítomnosť vo svojom okolí, viacerým z nás sú nepríjemné a boja sa ich. Existuje veľa metód, ktoré vám pomôžu ich výskyt vo vašej domácnosti obmedziť, v tom lepšom prípade úplne ukončiť.

máta

Pavúčikom môžete zabrániť vstupu do vašej domácnosti viacerými spôsobmi. V prvom rade by ste mali vo svojom okolí udržiavať pravidelný poriadok. Vonku by ste sa mali zbaviť všetkých nepotrebných vecí, lebo pavúky sa najradšej zdržiavajú na tmavých miestach ako je drevo, či debničky a krabice. Rovnako je dôležité upratovať pravidelne aj dnuká v byte miesta, kam často nechodíte. Ako sú napríklad kúty bytu či špajza.

Pavúky sa dostanú do miestnosti cez rôzne štrbinky, ale aj po fasáde domu a cez otvorené okno. Dobré riešenie je aj to, že si umiestnite na okná sieťku proti hmyzu a tým zabijete rovno „dve muchy jednou ranou“. Zamedzíte prístup do vašej domácnosti nie len pavúkom, ale aj loziacemu hmyzu a muchám, ktoré sú doslova lákadlom pre pavúky, lebo je to ich potrava. Rovnako ak sa u vás často vyskytujú vinné mušky, alebo vošky pavúkom sa tiež nevyhnete. Poriadok je prvoradý a ak budete zakaždým vysávať všade pavučiny, pavúky sa nebudú mať kam vrátiť.
Viete o tom, že existujú ?

kaštany

Pavúky odrádzajú pachy. Nemajú radi napríklad vôňu mäty, preto ak využijete jednu z týchto prírodných prevencií boj s nimi môžete vyhrať jednoduchšie. Stačí nasadiť tieto bylinky do črepníkov a položiť ich na okenné parapety. Taktiež sú im nesympatické gaštany a žalude. Preto aj tieto prírodné produkty môžete len jednoducho nazbierať v lese a rozmiestniť ich po byte ako dekoráciu. Ďalším riešením je to, že použijete citrónovú šťavu, ktorá je pavúkom obzvlášť nepríjemná. Môžete ňou potrieť rôzne povrchy a snáď ju pavúky zacítia.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.