Raňajky v kaviarni, kde zákazníci nemusia platiť

Raňajky v kaviarni, kde zákazníci nemusia platiť

Ale vajcia a chlieb vo Walthamstow nie je vaše obvyklé brunch mieste. Zákazníci si môžu sadnúť, vychutnať si výdatné raňajky a odísť – bez platenia.
 
Projekt je jedným z desiatok neziskových "pay-what-you-like" kaviarní, ktoré sa objavujú v celej Veľkej Británii.
 
Zákazníci sú vyzvaní, aby darovali toľko, koľko chcú – alebo sú schopní – pri návšteve. A ak nemôžu platiť? Žiaden problém.kavárna.jpg
 
Mimo vajcia a chlieb, znak sa môže pochváliť, že ponúka najkratšie menu na ulici – len varené vajcia, toast a kašu, s čajom, kávou a pomarančový džús na pitie.
 
Tí, ktorí si môžu dovoliť, aby vyzvali svoje peniaze do diskrétneho boxu „príspevkov“ namontovaného na stenu, takže nikto nikdy nevie, koľko iní zaplatili – alebo nezaplatili.
 
Kaviareň šla vírusové na Twitter minulý týždeň, keď jeden muž ukázal, že zaplatil 20 libier na raňajky tam , ale zamestnanci hovoria, že to nie je o peniazoch.
 
"Ak ste maklérom mesta, alebo jednoducho zlomil – všetci sú vítaní," povedal majiteľ Guy Wilson.
 
"Či už dobiehate priateľov, alebo len chcete niekde pohodlne chytiť uštipnutie, sme tu a bez poplatku." Guy, ktorý pracuje v poisťovníctve, sa rozhodol neprevádzkovať Eggs & Bread ako charitu, ale ako neziskový podnik.
 
Kaviareň, on trvá na tom, je "ekvalizér", ktorý umožňuje ľuďom zo všetkých oblastí života, aby si sadli a porozprávali sa medzi sebou cez dobré raňajky "tým, že peniaze z situácie".
 
Pravidelná Sheilla Addy-Tely, autorka, sa objaví dvakrát alebo trikrát týždenne so svojím synom Ethanom, šesť, pred školou. "Niekedy prídeme, pretože je to jednoduchá možnosť raňajok, niekedy sú financie trochu natiahnuté a keď sa nám to podarí," hovorí.ranní káva.jpg
 
"Veľmi sa mi to páči a obaja sme sa stali priateľmi. Budeme platiť dnes, mami, myslím, že by sme mali,“ prikývne Ethan. Sheilla sa smeje a potvrdzuje, že skutočne zaplatia. Kaviareň je tiež nezvyčajná v tom, že zákazníci slúžia sami – uchopia vajíčko (alebo dva) z koša, spolu s časovačom vajec a umiestnia ich do špeciálne postaveného stojana.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.