Rekonštrukcia fasády, nový náter alebo profesionálne čistenie fasád? Toto sú 3 kroky, vďaka ktorým zistíte, čo vaša fasáda naoza

Rekonštrukcia fasády, nový náter alebo profesionálne čistenie fasád? Toto sú 3 kroky, vďaka ktorým zistíte, čo vaša fasáda naoza

Už sa vám nepáči fasáda vášho domu? V takom prípade sa vám naskytajú až 3 možné riešenie – rekonštrukcia fasády, nový náter alebo profesionálne čistenie fasád. Viete, ktoré riešenie bude pre vás to najvhodnejšie? Zistite to spolu s nami!

fasáda

Hľadajte príčiny znečistenia

V prvom kroku je dôležité zistiť, prečo je vlastne vaša fasáda znečistená. Môžu to byť bežné nečistoty, ako je prach, smog, sadze alebo vtáčie hniezda? Je za to zodpovedná zvýšená vlhkosť spôsobená okolitými stromami alebo budovami, čo vedie k vzniku plesní a rias na fasáde? Pretože ak je to niektorý z týchto dôvodov, profesionálne čistenie fasád je jasné riešenie.

Dôležité je však vylúčiť stavebné chyby – ak by znečistenie fasády bolo spôsobené nedostatočným odvodnením pri daždi, krátkym previsom strechy alebo nízkym soklom budovy, odporúčame najprv tieto chyby odstrániť a až potom pokračovať ďalším krokom – čistením fasády. V opačnom prípade by ani odborné čistenie fasád nemalo výrazný účinok a nečistoty by sa objavili znova po niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch.

profesionální čištění

Preskúmajte súčasný stav fasády

Uistili ste sa, že stavebné chyby nie sú príčinou znečistenia vašej fasády? Potom prichádza druhý krok – skontrolovať súčasný stav fasády. Dôkladne si prehliadnite fasádu a sledujte, či sa na nej neobjavujú väčšie trhliny alebo praskliny, prípadne, či na niektorých miestach úplne neopadáva fasádna omietka. Ak by ste natrafili na niektorý z týchto problémov, akékoľvek čistenie fasády nie je vhodným riešením. V takom prípade je potrebné najprv opraviť fasádu a až potom pokračovať čistením či maľovaním fasády.

čištění fasády

Zvážte výhody a nevýhody

Ak nie sú stavebné chyby príčinou znečistenia vašej fasády a nevidíte žiadne poškodenia, odborné čistenie fasád je pre vás ideálne! Tu vzniká otázka, prečo by ste mali zvoliť čistenie fasády namiesto nového náteru. Existuje niekoľko dôvodov:

Profesionálne čistenie fasád vám môžete ušetriť až 70% nákladov v porovnaní s novým náterom. Cena nového náteru začína približne pri 12,5 eura za meter štvorcový, zatiaľ čo cena za čistenie fasády je okolo 3,8 eura za meter štvorcový.

Druhým dôvodom je, že ak fasádu len premaľujete, nezbavíte sa plesní a rias, ktoré sa môžu nachádzať v póroch fasády. To znamená, že o pár mesiacov sa môžu objaviť na povrchu fasády a budete mať znova rovnaký problém. Navyše, plesne a riasy v póroch fasády predstavujú vysoké zdravotné riziko, ktoré nie je možné odstrániť bez hĺbkového čistenia fasády.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.