Relax pre domáce zvieratká

Relax pre domáce zvieratká

Kvalitný odpočinok je dôležitý nielen pre človeka, ale aj pre domáce zvieratká. Na to, aby im dobre trávilo, aby mali dostatok energie a boli zdraví, potrebujú naši domáci miláčikovia veľa odpočívať a spať aj počas dňa. Psi i mačky to vedia automaticky od prírody, kedy je čas si oddýchnuť. Jednoducho si nájdu svoje miesto a oddychujú. Často sa stáva, že to miesto, ktoré im vyhradíte vy jednoducho nie je pre nich pohodlné alebo atraktívne, preto by sme mali vypozorovať, kde sa nášmu psíkovi alebo mačke spí najlepšie a niekde tam mu umiestniť aj jeho vlastný pelech. Je potom dosť pravdepodobné, že si doňho neskôr ľahne aj sám a nebudeme mu to musieť ani prikázať.

pes

Šup do pelecha

Niektoré psíky sa, samozrejme, už od malička ťahajú tam, kde sme aj my, majitelia, teda do postele. Pokiaľ sa vám však tento variant spánku nepozdáva, naučte svojho psíka na spánok vo svojom vlastnom pelechu. Umiestnite pelech pre malého psa tam, kde si často líha sám alebo niekde blízko vás, aby sa nebál a bol v pohode. V pohodlnom peliešku sa iste bude cítiť dobre a bezpečne. Možno to zo začiatku bude vyžadovať istý tréning, najmä čo sa týka šteniat, ale určite sa naučí chodiť oddychovať na svoje vlastné miesto. Môžete mu doň zo začiatku dávať nejakú vašu vec, ktorú už nenosíte, napríklad kus oblečenia, resp. niečo na čom bude cítiť váš pach. Pomôže mu to v návyku.

pelech pro psa

Veľké pelechy pre psov

A čo s veľkými psami? Pre väčšie psi sa niekedy zháňajú vhodné pelechy ťažšie, predsa len sú rozmermi obrovské, jednoducho zohnať ich je niekedy zázrak. Ideálne je nechať si takýto pelech vyrobiť na mieru. Rozmery si vtedy môžete vybrať jednoducho podľa veľkosti vášho psa. Veľké pelechy pre psov by mali tiež byť pohodlné a budú zároveň neoddeliteľnou súčasťou vášho interiéru, takže je skvelé, že pelech na mieru si môžete navrhnúť aj farebne podľa potreby alebo vkusu.

Psi i všetci domáci miláčikovia sú jednoducho súčasťou našej veľkej rodiny, preto im iste radi zabezpečíme skvelé miesto na relax a spánok.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.