Rošty musia byť tiež súčasťou nákupu novej postele a matraca

Rošty musia byť tiež súčasťou nákupu novej postele a matraca

Všetko sa to začalo v roku 1992, keď svoju výrobu spustila spoločnosť SEGUM, ktorá si zriadila výrobňu v Senici. Začínali výrobou postelí a matracov v niekoľkých typoch, no keďže sa sústredili na kvalitu, požiadavky zákazníkov brali vážne a orientovali sa na výrobky za primerané ceny, zoznam produkcie sa rozširoval a dnes sú popredným výrobcom slovenských postelí a matracov.

Noc ubehne rýchlo, ak spíte dobre

Najzdravší spánok je na kvalitnej posteli a zdravotnom ortopedickom matraci, ktorý vyhovuje po dizajnovej, ale hlavne po zdravotnej stránke. Dobre sa vyspať je základ pre ďalšie fungovanie počas dňa, dlhodobo nekvalitný spánok spôsobuje mnoho zdravotných ťažkostí, od nesústredenia, celkovej únavy, bolestí chrbta, krížov až po psychické problémy, preto lekári apelujú na ľudí, aby si dali záležať na výbere matraca, ktorý je oporným bodom tela počas noci, kedy si potrebujeme oddýchnuť a načerpať nové sily.

V showroomoch si môže každý zákazník dobre a na vlastné oči pozrieť to, o čo má záujem, vyskúšať si pohodlnosť a pevnosť produktu ešte skôr, než sa rozhodne pre jeho kúpu. Pri rozhodovaní môžu byť nápomocní aj pracovníci obchodu, ktorí radi a dobre poradia, aby ste boli spokojní. Postele podliehajú diktátu módy rovnako ako všetky súčasti nášho života, matrace takisto. V súčasnosti dávajú zákazníci prednosť hrubým matracom, ktoré zaistia komfortný spánok.

Dizajnom to nekončí

Matrace však potrebujú na niečom ležať, túto úlohu spĺňajú rošty. Môžu byť polohovateľné alebo nepolohovateľné, takým je napríklad lamelový rošt s označením DUOSTAR Segum. Základ roštu tvorí 28 predpätých lamiel, povrchovo upravených, ktoré sa uchytávajú do kaučukových výkyvných puzdier, aby bolo možné zaistiť natáčanie lamiel v ktoromkoľvek smere. Táto funkcia voľného pohybu lamiel je dôležitá na to, aby optimálne kopírovali tvar tela. V oblasti chrbta je rošt vybavený 5-timi zdvojenými lamelami, a to umožňuje nastavovanie individuálnej tvrdosti roštu. Stabilita pri ležaní je takisto dôležitá a na ňu dohliada stredový popruh. Lamely sú v oblasti ramien zmäkčené tým, že sú v nich vyvŕtané otvory. Nosnosť roštu je maximálne 120 kg a je možné si ho objednať aj v atypickom rozmere.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.