Skúste použiť led pásiky: Čo to je?

Skúste použiť led pásiky: Čo to je?

Osvetlenie používame v tých najrôznejších priestoroch. V interiéroch aj v exteriéroch. A rovnako tak používame rôzne typy svetiel, pričom každý z nich má nejaké svoje vlastné špecifické vlastnosti a je vhodnejší k niečom inému. Najbežnejšou súčasťou je žiarovka, potom sú tu ale aj reflektory, trubice, panely,… bodové žiarovky a v poslednej dobe stále známejšie pásiky led.

žiarovka, humor

A pri spojení LED sa trochu zdržíme, pretože tieto tri písmenká predstavujú oceniteľný pokrok v technológii svietenia. Sú skratkou pre Light Emitting Diode, čo je voľne preložené do slovenčiny- svetlo emitujúca dióda.

  • Diódy vyžarujúce svetlo, ktoré sú súčasťou led produktov a zdrojom ich svetla. Sú veľmi úsporné, majú vyššiu životnosť a poskytujú jasné svetlo.
  • Svetelné produkty s diódy sú asi o 90 % úspornejšie ako staré žiarovky a životnosť ich svietivosti sa uvádza niekde od 20 000 do 100 000 hodín.

Táto technológia sa dnes využíva aj v žiarovkách, reflektoroch, trubiciach, paneloch, no ako už odznelo, na trhu sú aj led pasy Ledprodukt.sk so svojimi špecifickými výhodami, ku ktorým radíme napríklad ich praktický dizajn.

zelené svetlá

Sú to také samolepiace pásiky bežne predávané v balení po 5 metroch. A na ich vrchnej strane sa nachádzajú spomenuté diódy, ktoré sú zároveň dôvodom ich žiarenia. Takéto žiariace pásiky môžu osvetliť ľubovoľnú časť priestorov, konkrétny predmet, či pracovnú plochu.

Pás sa zmestí na rôzne miesta, a to aj tam, kde by to s inými svetelnými produktmi predstavovalo problém z hľadiska rozmerov a celkového tvaru. Veľmi šikovne sa dajú pásy využiť napríklad na vytvorenie osvetlenia pre vašu kuchynskú linku. Stretávame sa však aj s tým, že osvetľujú schodisko, zrkadlá v kúpeľni, televíznu obrazovku, skrine a poličky,.. a možností ich využitia tým vlastne iba začínajú. Je ešte veľa spôsobov, ako sa dajú využiť, v stručnosti môžu mať funkčný alebo dekoračný efekt.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.