Sony predstavilo obrovskú TV s rozlíšením až 16K!

Sony predstavilo obrovskú TV s rozlíšením až 16K!

Výrobca Sony sa už niekoľko rokov, vlastne dekád radí k špičkám technologického priemyslu. Mnohí si vybavíme hlavne herné konzoly Playstation, no firma Sony nám poskytuje aj iné druhy elektroniky, ku ktorým sa radí napríklad aj 5 televízorov od spoločnosti Sony, ktoré stoja za povšimnutie. My sa ale zameriame najskôr na jeden. Čerstvú, doslova futuristickú novinku obrovských rozmerov, ktorá je schopná prehrať skutočne nadčasové rozlíšenie- 16K.

tv

Ak by ľudia v blízkej budúcnosti chceli obetovať jednu celú stenu svojho domu na umiestnenie obrovskej televíznej obrazovky, ktorá je schopná prehrať videá v rozlíšení 16K, firma Sony už disponuje nadčasovým, priam futuristickým prostriedkom, ktorý im toto želanie efektívne vyplní. Ide o ich nedávno predstavený model novej televízie vyrážajúcej dych svojim dizajnom, ale aj funkciami.

  • Táto TV je schopná dosiahnuť až 16x viac pixelov, než súčasné 4k obrazovky. Ohromujúce sú aj jej rozmery 19,2 metra na šírku a 5,4 metra na výšku.

Čiže áno, nová televízia od Sony dokáže zabrať priestor celej steny bežnej domácnosti. Tieto a iné parametre však zatiaľ pôsobia ako sci-fi a veľa ľudí sa ich pravdepodobne zatiaľ bude báť. Jedno je však isté. Firma Sony týmto modelom disponuje a čaká tak iba na vhodný čas, kedy sa naša spoločnosť posunie technologicky opäť o niečo vpred a osmelí sa k novým, z dnešného pohľadu extrémnym požiadavkám. Opisovanú TV teda zatiaľ v najbližšej dobe len tak ľahko nekúpite ( a ak by tu tá možnosť bola, viete si predstaviť tú vysokú cenu?)

  • Obrazovka je tak zatiaľ dostupná špeciálne iba pre korporátnu japonskú spoločnosť Shiseido.

Akým spôsobom však mohla byť TV prezentovaná, ak zatiaľ nepoznáme žiaden film či video, ktoré by dokázalo odhaliť kvalitu 16K?

televize

  • Firma Sony si s týmto orieškom poradila natočením a následným prezentovaním vlastného videa, na akom je zachytená divoká príroda vo svojej plnej kráse.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.