Spôsoby na vytváranie sietí ľudí aj pre introvertov

Spôsoby na vytváranie sietí ľudí aj pre introvertov

Prečo máme viscerálnu reakciu na slovo networking? Často počujem mentálne machinácie, ktoré nás držia späť ako: „Nemám čo povedať.“ Alebo „Nechcú so mnou hovoriť.“ Ďalšou prekážkou je, ako sa cíti … yucky! Počul som, že ľudia odkazujú na vytváranie sietí ako na manipuláciu, vkladanie na úsmev, schmoozing (čo znie ako slizovanie, čo ma premýšľa o otvorenej rane – určite yucky!)motivace.jpg
 
Čo by si chcel robiť? Radšej robíte veci vo veľkých skupinách alebo na jedného? Alebo možno sa cítite najpohodlnejšie pripojenie virtuálne? Naša energia ebbs a toky počas rôznych časov dňa, v rôznych situáciách, miestach a atmosférach. Akonáhle pochopíme podstatu našej sieťovej energie , môžeme ju použiť na vytvorenie príležitostí, ktoré pracujú s naším prirodzeným a preferovaným štýlom. Pamätajte si, že nechceme, aby sa to falošné: predstierať, že sa hore, keď sme dole, predstierať, že je fascinovaný, keď sme sa nudí, jednoducho nefunguje.
 
Takže, eliminujte svoje existujúce vnímanie spôsobu, akým by mala byť sieť „Každý z nás musí nájsť situácie v sieti, do ktorých chceme ísť, nie tie, o ktorých si myslíme, že by sme sa mali zúčastniť. Inými slovami, zhodujú sa s vašou sieťovou energiou – objaví sa vaše pravé ja, keď sa to stane, prejavíte dôveru a využijete svoj prirodzený štýl.
Ak ste introvert, kľúčom je počúvať vlastné rytmy. Nesnažte sa napodobňovať svojich extrovertných kolegov; namiesto toho dávajte pozor na to, čo vás robí pohodlným. Tu je päť tipov na využitie vašej introvertnej sieťovej energie.
 
Príďte čoskoro. Na začiatku podujatia je každý trochu stratený a hľadá niekoho, s kým by mohol hovoriť. V skutočnosti je ľahšie nájsť niekoho, s kým by ste sa mohli rozprávať, keď miestnosť ešte nie je preplnená. Počas celej noci sa tieto prvé rozhovory stávajú známymi tvárami, ktoré sú ľahšie prístupné, keď sa rozhovory stávajú väčšími skupinami.ležérnost.jpg
 
Zostaňte neskoro. Koniec podujatia je ďalším uvoľnenejším časom na pripojenie. Energia v miestnosti sa upokojila a rozhovory sa s praxou zdajú byť jednoduchšie už skôr. Pomoc pri zabalení alebo odchode s niekým je odzbrojenie a umožňuje ľahké ukončenie novej konverzácie.
 
Dobrovoľník. Mať pridelené zamestnanie vám dáva účel a povolenie hovoriť s ľuďmi. Ešte jednoduchšie je, že máte vstavanú tému týkajúcu sa vášho dobrovoľníckeho príspevku. Cieľom bude rozšíriť konverzáciu.
 
Postav sa. Aj keď nemáte pridelenú špecifickú úlohu, stále sa môžete umiestniť na miesto, kde môžu ľudia požiadať o pomoc. Pri dverách môžete nasmerovať ľudí do registračného priestoru. V lobby sa ľudia vždy snažia o toaletu. Urobte si užitočné a rýchle body pripojenia môžu viesť k dlhším konverzáciám.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.