Správne kŕmenie psov – ako na to?

Správne kŕmenie psov – ako na to?

Každý, kto si zadováži psa, sa o neho chce starať čo najlepšie. Nie je to nič nezvyčajné, keďže každý majiteľ chce, aby jeho najlepší priateľ žil čo najdlhšie a bol zdravý. Práve preto sa mnoho ľudí pýta – aký spôsob kŕmenia môjho psa je najlepší? A vy už viac nemusíte premýšľať a dlho hľadať informácie z rôznych zdrojov, pretože my sme sa rozhodli zhrnúť všetko do jedného článku.
Ak ste si zadovážili šteniatko, určite bude vhodné, ak vám pripomenieme, že je dobré, ak u neho s kŕmením začnete ráno a ponúknete mu tekutú stravu. Posledné kŕmenie uskutočnite najneskôr o šiestej večer a šteniatku dajte tuhšiu stravu. pes žerie z misky.jpgV prípade, že sa vám mláďatko zdá stále hladné a smädné, určite mu už nič nenúkajte, pretože počas noci môže dôjsť k nehode. Takýmto prístupom totiž nikdy svojho psa čistotnosti nenaučíte a budete s ním mať neustále problémy.
Už malým deťom je jasné, že pes je mäsožravec. A práve kvôli tomu by sme mali adekvátne pristupovať aj k jeho potrave. Je veľmi dôležité, aby jeho stravu z veľkej časti tvorilo mäso. Je na každom majiteľovi, či sa rozhodne mäso variť alebo ho bude psíkovi podávať surové. Avšak, je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že mäso nikdy nepečieme na oleji ani na žiadnom tuku. K pripravenému mäsu môžeme pridať buď dobre uvarené cestoviny alebo ryžu. Pre tých, ktorí na varenie nemajú čas, sú na trhu rôzne typy granúl, ktoré psovi môžu ponúknuť.surové mäso v miske.jpg
Pri kŕmení nesmiete zabúdať ani na dostatok minerálov a vitamínov. Tie musia byť obsiahnuté v každej kŕmnej dávke a malo by toho byť dostatok. Kŕmenie musíte prispôsobiť aj pohybu psa. Ak je väčšinu času v byte a energiu z krmiva nemá kde spáliť, s potravou to nepreháňajte, pretože pes môže veľmi rýchlo pribrať.
No a na úplný koniec by sme ešte každému majiteľovi psíka chceli pripomenúť, že netreba zabúdať ani na dostatočné množstvo vody. Pes by mal mať misku s čerstvou vodou k dispozícií po celý deň, čo sa však potravy netýka. Dbajte na dodržiavanie rovnakého času kŕmenia a ak zviera potravu v daný čas odmietne, vezmite mu ju. Nedovoľte, aby mal prístup k žrádlu po celý deň a dajte si záležať aj na tom, aby ste ho kŕmili vždy na rovnakom mieste.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.