Starostlivosť o záhradu

Starostlivosť o záhradu

U nás na Slovensku a aj v susedných krajinách je okrem chatárčenia veľmi populárne aj záhradkárčenie. Záhradku má veľmi veľa z nás a teší sa z nej nielen kvôli príjemnému dotyku s prírodou, ale aj kvôli bohatej úrode domácej zeleniny a ovocia, ktoré si chceme každý rok sami vypestovať. Ten skvelý pocit, keď zbierame úrodu, ktorú sme sami vysadili a pravidelnou starostlivosťou vypestovali, je jednoducho nenahraditeľný. Práca v záhrade na čerstvom vzduchu je veľmi prospešná aj pre naše zdravie. Dokonca sa hovorí, že dotyk s hlinou a so zemou prináša telu veľmi dobré a blahodarné účinky. Tak prečo to najbližšiu sezónu neskúsiť?

hlina

Ako dodávať výživu

Okrem toho, že treba záhradku pravidelne zalievať, aby semienka vzklíčili a pekne rástli, a to najmä v suchých dňoch, kedy rastliny s plytkými koreňmi jednoducho nemajú odkiaľ vlahu vziať, treba často úrode dodať aj patričnú výživu. Pestuje sa totiž v rôznych druhoch pôdy, preto treba použiť skvelého pomocníka, ktorým je v prvom rade hnojivo pre rastliny. Uvidíte, ako sa vám úroda obohatí a rastlinky budú krajšie, silnejšie, zdravšie. Podľa toho, čo pestujete, vyberte aj vhodné a správne hnojivo. Hnojiť môžete aj trávniky, okrasné rastliny a predovšetkým zeleninu a ovocie, ktoré to vyžadujú.

hnojivo

A čo na prírodno?

No a pokiaľ máte radi prírodné veci a obohacujete svoj životný štýl bio produktmi a ekologickými trendmi, môžete tento smer uplatniť aj vo svojej záhrade. Možno vás poteší bio hnojivo, ktoré patrí medzi organické hnojivá a dodáva, resp. uvoľňuje živiny pre rastliny postupne. Dá sa aplikovať buď na rastlinu alebo do pôdy ku koreňovému systému. Niektoré takéto bio hnojivá sú na báze mykoríznych húb alebo môžete hnojiť zmesou, ktorá obsahuje konský a kravský fermentovaný hnoj a ďalšie prírodné zložky. Podobné hnojivá neobsahujú priemyselné ingrediencie a snažia sa byť čisto prírodné. Vaša záhradka bude s pravidelným hnojením, ktoré si ľahko nadávkujete podľa návodu, určite krásna a silná. Dostatok výživy a vlahy posilní celú vašu úrodu, zelený trávnik alebo okrasné rastliny.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.