Strieľať dovolené!

Strieľať dovolené!

V počítačových hrách je súťaživá streľba na bežnom poriadku. V realite to však až také jednoduché nie je. Existujú však výnimky, kde je vzájomná streľba nielen dovolená, ale aj nevyhnutná a zábavná.
Reč je o zábavnom športe, nazývanom Paintball.

paintball

Viac predchodcov Paintballu

Zaujímavé na histórii tohto športu je, že nevieme presne povedať kedy a kde vznikol. Hovorí sa o viacerých predchodcov, z ktorých väčšina pochádzala zo zjednodušenia si práce.
Niekto hovorí o jeho vznikuv USA, kde kovboji používali Paintballu podobné zbrane na značkovanie dobytka.
Iní tvrdia, že tento šport má korene v Austrálii, kde vznikol taktiež pri označovaní dobytka, avšak časom sa títo dobytkári začali zabávať vzájomnou streľbou.
Tiež existuje tvrdenie, kde sa za predchodcu paintballovej zbrane považuje puška-predovka, ktorá sa nabíjala voskovými nábojmi.
Tak či onak, vznikol nám Paintball a už či vďaka histórii alebo moderným počítačovým hrám je tento šport veľmi obľúbený.

Ako vyzerá taký Paintball?

Základom je zbraň, ktorá sa nabíja guľôčkami, obsahujúcimi farbu. Tieto guľôčky sa pri zasiahnutí cieľa rozletia a farba označí zásah.
Strelné zbrane môžu byť mechanické, elektronické alebo plynové a obsahujú zásobník s guľôčkami.
Pravidlá tohto športu sú rôzne, existuje totiž mnoho variant súbojov. Medzi obľúbené patria tieto:

hra
 

  • Deathmatch– ide o najobľúbenejšiu formu súboja, kde dva alebo viac tímov bojuje proti sebe a kto prvý vystrieľa nepriateľský tím, zvíťazí
  • Vlajky– určia sa stanoviská a tímy sa snažia získať vlajku (označený predmet) do svojho vlastníctva.
  • Záchrana rukojemníka– hráči musia zachrániť civilistu a bezpečne ho dopraviť na svoje stanovište

 
Popri športe sa však nesmie zabúdať na bezpečnosť, preto je nevyhnutné pri Paintballe používať prilbu, ochranné oblečenie a rukavice.
Aj tak však nesmieme byť prekvapení, ak si po takom horlivom zápase nájdeme niekoľko modrín na tele. Ale čo by to bolo za boj bez rizika!

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.