Upchatý odtok z domácnosti spôsobí dosť veľké problémy

Upchatý odtok z domácnosti spôsobí dosť veľké problémy

Zabezpečiť prietok odpadových vôd cez kanalizačné potrubie je dôležité z hľadiska bezproblémového fungovania domácností, ktoré sú na kanalizáciu napojené. V opačnom prípade, teda ak sa potrubie upchá, nastáva havarijný stav a vtedy už musíme osloviť odborníkov na ich čistenie – krtkovanie Ab-krtkovanie. V každom meste na Slovensku je zabezpečený servis v oblasti kanalizácií, firmy, ktoré sa o to starajú, sú obyvateľom k dispozícii nonstop. Lepšou možnosťou je však prevencia, je jednoduchšia a lacnejšia ako „hasenie“ problému ak už nastal. Čistenie kanalizačných potrubí sa vykonáva dvoma spôsobmi: elektromechanicky a vysokotlakovým čistením.

plumber-228010_640

Pri elektromechanickom spôsobe sa používa stroj Rothenberg a Rigid, ktoré umožňujú vymieňať nadstavce kĺbové, hladké, frézovacie či vyťahovacie a dokážu vyčistiť potrubie aj na miestach, kde nie je možné využiť vysokotlakové čistenie, pretože pri ňom je hrozba vytopenia priestoru vysoká. Na stroj sa napoja špirály, ktoré vykonávajú flexibilné pohyby a vyčistia aj 90° kolená. Profesionáli z firmy vyhodnotia stav a na čistenie použijú ten správny nadstavec. Spomínaný prístroj je vhodný na čistenie umývadiel, stúpačiek, WC, drezu či pisoárov a podobne.

waste-pipe-2228618_640

Čistenie pôsobením vysokého tlaku vody je druhou metódou ako potrubie zbaviť nánosov nečistôt a špiny. Podstata tkvie v strhávaní nánosov z povrchu potrubia a na to sa využíva stroj od firmy Rioned, ktorého čistiaca sila je 150 barov, má vymeniteľné trysky, z ktorých každá je určená na iný druh znečistenia. Hadica má dĺžku až 100metrov, čo zabezpečuje možnosť vyčistiť aj nedostupné miesta. Celé zariadenie je namontované v dodávkovom vozidle, takže je pojazdné a dokáže sa dostať kamkoľvek.

Okrem čistenia sa firmy zaoberajú aj monitoringom a trasovaním potrubia, čo znamená, že vykonávajú akúsi prevenciu pred havarijným stavom a vopred dokážu zistiť problematické a poškodené miesta vo vnútri potrubia, vytvoria záznam z monitoringu a následne poškodenie odstránia.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.