Vlasy majú žiariť zdravím

Vlasy majú žiariť zdravím

Strihanie vlasov, viac ako by sme chceli je pre nás pohromou  a nočnou morou. Suchým a rozštiepeným konček niekedy musíme povedať zbohom aj proti našej vôli. Keď však kaderníčka z požadovaných 5 centimetrov odstrihne vyše 10 centimetrov je to prvý signálom, že sme sa o vlasy starali zle.

cop

     Okrem správneho česania a úpravy vlasov je dôležitý výber šampónu, ktorý by mal našim vlasom dodať výživu a ochranu. Na trhu je hromada vlasovej kozmetiky a každá tvrdí, že bude robiť zázraky. Vybrať si dobrý šampón, ktorý našej hlave neuškodí vyzerá ako jednoduchá vec, ale nie všetci čítame obaloch na aký typ vlasov sa daný šampón hodí najviac a zväčša len ovoniavame.

     Ako si teda vybrať ten TOP šampón? Lupiny, mastné vlasy, suché, poškodené, lámavé. Všetky majú iný problém a preto keď sa vlasy veľmi mastia nemali by sme ich umývať šampónom na suché vlasy, len preto, že to bol darček a treba ho domíňať.  Pokiaľ doma takýto produkt máte, môžete ho posunúť niekomu kto ho potrebuje.  

sušení

     Pokožka hlavy sa počas roka mení. V lete sú vlasy mastnejšie a v zime suchšie, tým pádom viac lámavé a poškodené.  V zime sa postarajte o kvalitnú výživu a hydratáciu. Žehličku a kulmu na nejaký čas odložte.
     Ak sa chcete vyhnúť chémii mali by ste vyskúšať no-poo metódu, pri ktorej ide o to, že si vlasy umývate bez šampónu čistou vodou alebo používate nejakú náhradu akou je jedlá sóda, jablčný ocot alebo ražná múka. Pri tomto spôsobe si musíte nájsť to čo vám najviac vyhovuje. Znie to naozaj zvláštne, ale takouto cestou znížite frekvenciu umývania, znížite príjem chemikálií a pokožka hlavy by mala produkovať menej mazu.

stříhání

     Zo začiatku to nebude prechádzka ružovou záhradou, kým si zvyknete, že vlasy nie sú na dotyk príjemné hebké a nevoňajú. Táto metóda nie je pre každého, ale oplatí sa aspoň skúsiť.
     Vlasová kozmetika, nie je zlá, len čítať etikety sa nám vždy nechce a potom možno kúpime niečo čo nám skôr uškodí.  Vyhýbať sa sulfátom nie je práve ľahké, keďže sú skoro všade. Ale sú produkty aj na prírodnej báze, lenže tie v obchodoch bežne nenájdeme.

     Ak vám na vlasoch záleží dajte im kvalitnú starostlivosť, správne ich češte a skúste sa vyhnúť  tepelnej úprave a oni sa vám za to odmenia.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.