Vôňa domova

Vôňa domova

Domov je miesto kde sa cítime najlepšie a môžeme sa tu uvoľniť. Keď vstúpime do svojho bytu či domu, hneď ucítime „vôňu“ domova. Je to niečo, čo tvorí náš domov a to čo je nenahraditeľné. Domov tvoria ľudia s ktorými bývame a samozrejme atmosféra, ktorá tu vládne. Je to naše najobľúbenejšie miesto a vieme, že sme tu v bezpečí.

svíčka

Keď sa ale pozrieme na vôňu ako takú, poznáme pár trikov ako navodiť domovu tú správnu atmosféru. Ak ste si len teraz zariadili byt, či dom a chcete vytvoriť dobrú atmosféru mali by ste poznať ako to docieliť. Dôležité sú naše zmysli a teda najme zrak a čuch. To nám vie navodiť ten správny pocit. Vôňu domova si teda vieme aj zámerne navodiť.

Dôležité je poznať to akú vôňu máte vy aj vaši blízky najradšej. Existujú rôzne osviežovače vzduchu, vonné tyčinky či sviečky. Všetky tieto výrobky možno dostať v rôznych vôňach a preto je dôležité poznať akú preferujeme. Najlepšie je samozrejme skúšať viacero až kým nenájdeme tú pravú, ktorá nám dokonale vyhovuje. Je iné keď nám to vonia v obchode a iné keď to je vôňa, ktorá je pravidelne u nás doma.

Musíte vedieť, či preferujete jemnejšie alebo výraznejšie vône. Medzi obľúbené patrí vôňa vanilky, medu či čokolády. Vhodné sú taktiež kokos, škorica alebo ovocné vône. Z ovocných mám osobne najradšej jahodu, malinu alebo čučoriedku. Možností je veľmi veľa, môžete dokonca kombinovať viacero súčasne. Ďalej je na výber napríklad banán, biela čokoláda ale aj bylinkové vône, ktoré dokážu upokojiť. Medzi ne patrí napríklad kamilka, harmanček alebo šalvia. Aj tu je množstvo rôznych možností.

vonná tyčinka

Je už len na vás, ktorú z nich si vyberiete. Môže vám navodiť príjemnú atmosféru a príjemné prostredie pre vás a vašich blízkych. Povestná vôňa domova bude teda len taká akú si ju sama vytvoríte. Hneď pri vchode do bytu vás poteší a budete vedieť, že ste doma.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.