Všetko o manžetových gombíkoch

Všetko o manžetových gombíkoch

Večierky, párty, plesy,… príležitosti, na ktoré sa dámy pripravujú týždne dopredu. Treba vybrať perfektné šaty, k nim ladiace topánky a hlavne kabelku a šperky. Páni to majú v tomto smere jednoduchšie. Väčšinou im stačí klasický čierny oblek. Ich najväčším šperkom je dáma, ktorá ide na udalosť s nimi. Čo sa týka ale šperkov a doplnkov, aj páni môžu svoj outfit niečím ozvláštniť.

motýlek.jpg

Manžetové gombíky
História manžetových gombíkov je stará už viac než 800 rokov. Išlo o ozdobný prvok teda šperk pre mužov, ktorí sa takto mohli blysnúť v spoločenskej vrstve.
V súčasnosti tento pánsky šperk má okrem ozdobnej funkcie aj praktickú.  Používajú sa na zopnutie rukávov na košeli s dvojitými francúzskymi manžetami. Manžeta sa prehne na polovicu, všetky dierky sa dostanú na jednu úroveň a prevlečie sa cez ne gombík.
Aby ste mohli mať tento doplnok nemusíte nutne vlastniť aj tento typ košele. Môžete ich pokojne nosiť aj na klasických košeliach.

Materiál
Manžetové gombíky sú jedným z mála doplnkov, alebo šperkov, ktorými  si môže gentleman ozvláštniť svoj zovňajšok. Preto by ste pri ich výbere mali dbať na kvalitné spracovanie a materiál, z ktorého sú urobené.
Striebro
Ide o neutrálny kov, ktorý sa hodí na každú príležitosť. Strieborné gombíky sú cenovo prijateľné, takže si ich môže dovoliť naozaj každý muž. Ak im chcete dodať punc elegantnosti a noblesy zaobstarajte si strieborné gombíky s diamantmi.

manžetové knoflíčky.jpg

Zlato
Zlato je drahý kov a pôsobí veľmi elegantne. Výhodou tohto kovu je, že sa vyrába v rôznych farbách a v dnešnej dobe sa veľkej popularite teší biele zlato. Farbu zlatých manžetových gombíkov vyberajte s ohľadom k svojmu oblečeniu. Žlté zlato sa hodí k teplejším odtieňom oblečenia, biele k tmavému alebo čiernemu obleku.
Platina
Platina je cennejšia ako zlato – odoláva poškriabaniu, v podstate sa neopotrebováva a je farebne stála. Manžetové gombíky z platiny sú nadčasové, elegantné a vysoko cenené pánske šperky.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.