Vytvorte si sami steny, ktoré zachytia všetky nežiadúce zvuky

Vytvorte si sami steny, ktoré zachytia všetky nežiadúce zvuky

Ak pri stavbe nového bytu, domu alebo štúdia rátate s potrebnou zvukovou izoláciou, tak to nie je žiaden problém. Do všetkých potrebných stien, stropov a podláh zakomponujete aj zvukovo absorbčné materiály, zakryjete ich omietkou alebo iným povrchovým materiálom a problém je vyriešený. No čo ak potrebujete prerobiť na zvukové štúdio obyčajný panelákový byt alebo bežnú kanceláriu?

odhlučněný strop

Pri dnešnej ponuke materiálov, ktoré dokážu veľmi efektívne pohlcovať hluk a všetky zvuky, nie je problém odizolovať akýkoľvek interiér od okolitého prostredia. Poslúžia vám k tomu lisované akustické dosky, ktorých materiálové zloženie a špeciálna výrobná technológia im umožňuje zachytávať rôzne zvuky, ktoré sa v týchto doskách rozplynú. Stačí nimi iba obložiť miestnosť, ktorú potrebujete zvukovo izolovať.

S doskami sa jednoducho pracuje, ľahko sa režú na požadované rozmery a následne sa skrutkami alebo lepidlom uchytia k stene. Obávať sa nemusíte ani ich umiestnenia na podlahe, pretože ich objemová hmotnosť je dostatočná na to, aby bez problémov a bez zmeny tvaru zvládli umiestnenie na pochôdznej podlahe.

Určené sú rovnako aj na odhlučnenie stropu, kde je najlepším riešením ich uchytenie skrutkami. No nie priamo do stropnej konštrukcie, ale vhodné je uchytenie na CD profily. Takto medzi akustickými doskami a stropom vznikne navyše vzduchová medzera, ktorá ešte zvýši úroveň zvukovej izolácie, takže vaše prípadné zvukové odizolovanie od suseda bývajúceho nad vami bude maximálne.

odhlučnění stropu

Množstvo potrebných inštruktážnych videí a návodov nájdete na stránkach https://www.akusticka-izolacia.sk/, kde tiež nájdete popis všetkých dostupných materiálov vhodných na zvukovú izoláciu bytov a kancelárií. A ak by ste si predsa len s niečím nevedeli rady, na týchto stránkach nájdete aj kontakty na odborníkov v oblasti zvukových izolácií, ktorí vám radi poradia.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.