Xiaomi prichádza s prvým notebookom

Xiaomi prichádza s prvým notebookom

Spoločnosť Xiaomi je známa predovšetkým ako výrobca relatívne výkonných, ale hlavne cenovo sympatických smartfónov. Preto bolo zrejme pre mnohých ľudí nečakaným prekvapením, keď táto spoločnosť nedávno predstavila svoj nový herný notebook. Ide o vôbec prvý notebook tohto výrobcu a preto je určite zaujímavé pozrieť sa, aké má táto novinka kvality, dizajn a parametre. 

notebook

Notebook je pomenovaný celkom výstižne a to Mi Gaming laptop. /Mi, nie My, ide o zámerný preklep odvodený od slova Xiaomi/. Pomenovanie gaming, čiže herný napovedá, že pôjde o výkonný model, ktorý spustí i hardvérovo náročné hry. Tí náročnejší hráči by možno namietli, ale každopádne ide o laptop, na ktorom spustíte množstvo hier, aj tých moderných. Vlastne posúdite to sami ak zverejním jeho parametre.

•         Procesor: Máte na výber z dvoch možností od Intel Core. V prvom prípade ide o  procesor i5 so sympatickým výkonom 2, 5 GHz, no pokiaľ túžite po hraní najnovších a prichádzajúcich hier bez problémov, vhodnejšia by bola druhá možnosť a to Intel Core i7 s výkonom až 4 Ghz. Tú už ocenia i náročnejší hráči.
•         Grafická karta: V tomto prípade vravíme o najznámejšej značke Nvida a opäť máme na výber dve možnosti. Kartu Nvidia GeForce GTX 1050 s kapacitou 4 GB alebo GeForce GTX 1060 s kapacitou  6 GB. Obe možnosti sú skvelé.
•         Operačná pamäť RAM: Opäť dve skvelé možnosti 8GB alebo 16 GB. V oboch prípadoch vravíme o silnom výkone.
•         Uložné miesto: Pevný disk s kapacitou až 1 TB / 1000 GB/, plus čítačka SD kariet s kapacitou 128 GB alebo 256 GB. O nedostatok voľného miesta sa nemusíte báť.

fantazie

Laptop je sfarbený do šeda, jeho obrazovka má rozmery 15,6 palca, disponuje webovou kamerou, mikrofónom, dvoma internými reproduktormi a  4x + 1x vstupmi USB. Batéria vydrží cca 5 až 6 hodín pri neustálom hraní či pozeraní videa. Predinštalovaný je operačný systém Windows 10.
Notebook má prísť do predaja v apríli 2018, pričom základná cena by mala byť okolo 1000 eur, v prípade modelu s procesorom i7 bude cena cca 1200 eur.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.