Zateplenie pomocou čierneho polystyrénu

Zateplenie pomocou čierneho polystyrénu

Chystáte sa aj vy na kompletnú rekonštrukciu rodinného domu či inej budovy a rozmýšľate aký konkrétny postup a materiál budete pri tomto úkone využívať? V takom prípade neprestávajte čítať, pretože vám dnes povieme niečo viac o zatepľovaní. Ak nemáte zateplený dom, mali by ste tak ihneď spraviť, pretože to ponúka len samé výhody. Okrem toho, že zvonka bude váš dom komplet prerobený, natretý na novú farbu má zateplenie aj podstatnejšie výhody. Nebude vám unikať z domu teplo, čo sa po čase určite odrazí na vašich financiách. Síce je tento samotný úkon nákladný a vyžaduje istú investíciu, no rozhodne sa vám to už po pár rokoch vráti.

polystyren

To však nie je jediná výhoda zateplenia. Ide aj o zdravie členov, ktorí v danom dome bývajú, pretože ak váš dom nie je zateplený, drží sa v ňom škodlivá vlhkosť, ktorá často spôsobuje respiračné ochorenia či nepríjemné alergie. No a v neposlednom rade, váš dom po zateplení určite naberie na cene, čiže v prípade, ak by ste sa ho rozhodli niekedy predať, získate zaň omnoho viac.

stena

Ak ste sa teda predsa len rozhodli zatepliť, v tom prípade sa vám naskytne otázka, akým materiálom to urobiť čo najlepšie, najvýhodnejšie a najkvalitnejšie. V prípade, že chcete zvoliť ten najlacnejší variant, mali by ste vyskúšať klasický biely polystyrén, ktorý poskytuje základné izolačné vlastnosti. Ak však chcete o niečo vyššiu kvalitu, skúste čierny polystyrén, ktorý je v podstate vylepšenie toho klasického. Má trošku iné vlastnosti, iný vzhľad, no zatepľuje výborne. Jeho cena je tiež o niečo vyššia kvôli lepšej kvalite, no je dostupná pre každého. Nezabúdajte, že na každú oblasť či časť domu je treba použiť inú hrúbku polystyrénu. Zatiaľ čo na strechu treba použiť hrubšiu vrstvu, na zateplenie pivnice vám postačí tenší kúsok.

Uvidíte sami, že rozhodnutie zatepliť si dom čiernym polystyrénom je správna voľba.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.