Rozmýšľate nad novým vykurovacím telesom?

Rozmýšľate nad novým vykurovacím telesom?

Pokiaľ máte prístup k dostatočnému množstvu dreva, kotol na drevo bude pre vás tou správnou voľbou. Produkuje množstvo tepla a funguje na princípe spaľovania dreva a aj napriek tomu nezostávajú veľké zvyšky. Na rozdiel od roštových kotlov na drevo, v tomto prípade stačí prikladať drevo zopár krát za deň. Do spaľovacej komory je vháňaný vzduch, ktorý zabezpečí aby drevo optimálne preháralo. Ventilátor zabezpečuje odvod spalín do komína, čo zamedzí nepríjemné zadymenie miestnosti. Pri kotloch na drevo sa pevné palivo (drevo) premieňa na plynné, a následne sa spaľuje. Na rozdiel od klasického horenia je systém spaľovania ekonomickejší, úspora predstavuje približne 40% pričom vzniká nízka emisia spalín, čí je menší dopad na životné prostredie. Týmto spôsobom je možné spaľovať rôzne pevné palivo, ktoré produkuje plyn, ako napríklad drevo, štiepky, biomasu, obilie e a iné.

ohořelé dřevo

Ako palivo sa využívajú drevené polená od 30-100 cm. Kvalitné splyňovanie paliva je závislé od vlhkosti, mala by byť maximálne do 25%. V dome s 150 m2 plochy je potrebný kotol s výkonom 15-25 kW. Kotol na drevo je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov s jednoduchou konštrukciou. Vnútro kotla tvorí kotlový oceľový plech.

inteligentní domácnost

Výhody

Kotol na drevo je vysoko spoľahlivý. Taktiež má nízku spotrebu dreva, nenáročnú obsluhu, bezprašnú prevádzku, malé množstvo odpadu a nastavenie ventilátora. V tomto prípade je potrebné zvážiť viacero kotlov, a z pomedzi nich si vybrať pre vás ten najlepší. Existujú kombinované kotly, ktoré užívajú viacero druhov tuhého paliva. Na druhej strane, ak nemáte možnosť využiť túto kombinovateľnosť, nie je potrebné aby ste si taký kotol na drevo kupovali. Kotly na drevo majú priaznivo veľký zásobník, vďaka ktorému zvládnu bez prikurovania kúriť aj viacero dní. Môže sa stať, že niektorí predajcovia vám donesú kotol a samotnú montáž nechá na vás. Pokiaľ ste sa rozhodli pre kotol na drevo, je dôležité vybrať si kotol s takým výkonom, aby dokázal vykúriť váš dom podľa jeho rozlohy a tak docielite optimálny výkon a taktiež primerané účty. Dôležité je si pred kúpou dávať pozor na to, aby ste mali vopred zabezpečenú montáž a samozrejme dbajte nato, aby ste mali záručný a pozáručný list.

Copyright © 2021 | Všetky práva vyhradené.